Aivotärähdyksestä (kertaa 2)

eräs

Haluaisin kysyä onko muita jotka ovat saman kokeneet, ja miten se vaikutti elämäänne.

Pari vuotta sitten tipuin eräällä valokuvaus retkellä ilmeisesti aika korkealta. Olin kesälomalla ja itse tapahtumasta ja muutamasta sen jälkeisestä päivästä en muista juuri mitään. Niin ja en mennyt lääkäriin (tyhmä kun olen).

No nyt kuitenkin kaaduin alkuviikosta ja menin lääkäriin; diagnoosi aivotärähdys (niin en edellenkään kertonut tuosta edellisestä).

Mutta edelleen tuntuu kuin olisin ulkopuolella kaikesta, päätä särkee ja on kokoajan huono olo. Kaunkohan tätä saa kärsiä ?.

2

755

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Enni

      Putosin hepan selästä kerran viäläpä asfaltille kun törppö autoilija soitti torvea ja pillastutti hepan.Iskin pään katuun voimalla ja taju meni kaveri hommasi apua,heräsin sitten sairaalassa jossa todettiin aivotärähdys onneksi lievä kiitos kunnon kypärän.Sitten myöhemmin putosin taas hepan selästä nyt ei taju mennyt mutta sain aivotärähdyksen,molemmilla kerroilla olo oli viikkoja kun olisi kankkunen päällä päätä jomottaa.

      • monesti tärähtänyt

        tärähdyksiä tullu päähän saatua...eikä minuakaan lääkäriin olisi muuten saanut mutta lanssi vei melkein väkisin...=) hyvä niin, sillä vaikkei tt-kuvissa vuotoja ollutkaan niin diagnoosi oli vakava aivotärähdys ja olin viikon sairaalassa olon jälkeenkin usean viikon ajan poissa oleva ja paniikkihäiriöinen...


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olet minua

      vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va
      Ikävä
      121
      2642
    2. Jos tapaisimme uudelleen?

      niin luuletko että mikään muuttuisi vai toistuuko meidän historia? Ehkä vähän eri tavalla mutta samoin tuloksin J
      Ikävä
      69
      1094
    3. Mies pyysi rahaa

      Jälkikäteen kun tarjosi kyydin yhteisestä harrastuksesta kotiini. Mitä vi**... Ei ihastunut mies noin toimi?
      Ikävä
      210
      1054
    4. Mitä piirteitä rakastat

      Eniten kaivatussasi?
      Ikävä
      39
      982
    5. Mites nyt suu pannaan

      Kitkiöjoki ja Järvinen solmivat Attendon/Terveystalon kanssa sopimuksen, jonka mukaan sopimuksen irtisanomisoikeus on va
      Sysmä
      38
      931
    6. Hän on niin

      Hyvännäköinen. Vaikea vastustaa
      Ikävä
      47
      894
    7. 36
      876
    8. Taas Lieksassa tyritty

      Suomalaisten kansallismaisemaa juntit pilaamassa. Nuori tyttö kaupunginjohtajana ei ole sen viisaampi. *S-ryhmän hanke
      Lieksa
      123
      853
    9. Ruumis ojassa

      Kukahan lie ollu, mistä lie löydetty. No ikävä tataus.
      Oulainen
      4
      829
    10. Nähdäänkö ensi viikolla

      paikassa joka alkaa samalla kirjaimella kuin etunimesi? Ikävä on sinua. Fyysistä läsnäoloasi.
      Ikävä
      35
      812
    Aihe