Skypessä mindrapeavaa roskapostia

Asdasdasdasd11111111

Breaking News - (Marketwire - 03/26/10) - Bio-Solutions Corp. (OTC.BB:BISU - News), is pleased to announce that they have signed a service offer to serve as a Pilot trial for its main product GreenEx.

BISU is set to explode on Monday! This stock is flying under the radar and is poised for HUGE Gains!


Onko muille tullut tollasta? Tiedän miten järkyttävästi tällaista spämmiroskapostia on netissä, mutta ajatuksena tällainen tapaus on pelottava.

2

483

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Spämmeri on keksinyt uuden kanavan pörssikeinottelun huijausjuorujen levittämiseen. Joku vesseli on näköjään hankkinut sikahalvalla jonkun konkurssikypsän pörssiyhtiön osakkeita levittäen nyt katteettomia huhuja ihmediilistä tai -keksinnöstä saadakseen ao. roskaosakkeet aiheettomaan nousukiitoon myydäkseen osakkeensa nousun huipulla juuri ennen romahdusta.

      Dilbertin Dogbertin sanoin, "Miten varastettiin ennen kuin oli tietokoneita?" ;)

      • Suom. huom.

        Söin juuri rapeakuorista leipää. Onkohan se "mindrapeavaa! ? Mitäköhän kieltä tuo juttu oikein on?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 96
      1649
    2. Mitkä asiat

      tekevät vaikeaksi kohdata kaivattusi?
      Ikävä
      74
      1444
    3. Rakas

      Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
      Ikävä
      50
      1377
    4. Pidit itseäsi liian

      Vanhana minulle? Niinkö?
      Ikävä
      56
      1280
    5. Miltä se tuntuu

      Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s
      Ikävä
      104
      1258
    6. SDP:n lyhyt selviytymisopas

      1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p
      Maailman menoa
      9
      965
    7. En mahda sille mitään

      Olet ihanin ja tykkään sinusta todella paljon.
      Ikävä
      36
      827
    8. Joko olet luovuttanut

      Mun suhteen?
      Ikävä
      60
      771
    9. Haluaisitko oikeasti

      Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
      Ikävä
      49
      754
    10. Mitä se olisi

      Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
      Ikävä
      41
      735
    Aihe