PIKAISESTI

APUA NYTTEN!

ollaan ystävän kanssa menossa heinäkuussa Pafokselle, finnairin suorilla lomalennoilla, mutta lentokenttäkuljetuksen uupuu, ja majoitusta ollaan pohdiskeltu. Kuinka luotettavana voidaan pitää hostelwordldin hostelleja? katseltiin tällaista Marilena hotellia, ja vaikutti tosi kivalta hintaansa nähden, ja kävi mielessä, että entä jos tällaista paikkaa ei olekkaan olemassa kun perille saavutaan? kannattaako tehdä sitten vaikka 2 varausta? ja kuinka yleensä vedetää blisähintoja hotelleista, kun alk.peräinen hinta oli 15 e/yö? ja minkä verran maksaa se taksi kentältä sinne pafoksen keskustaan, ettei meiltä sitten viedä kaikkia rahoja yhden taksimatkan takia? :)


kiitos pian vastausta!!!!!

1

422

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • bin there

      Taksi kentältä kaupunkiin 20 €, vilauta seteliä lähtiessä. Sano että tämän maksat, et senttiäkään enempää. Sekin on kiskurihinta.
      Terminaalin edestä lähtevät nykyisin myös uudet bussit Pafokseen, mutta vuoroja kulkee harvanlaisesti. Kannattaa silti tsekata aikataulukyltistä.
      Mistä löysit hotellihuoneen 15€/yö??? Marilena?? Nevaherd. Kreikassa on yks...
      Hotellin voi varata täältä: http://www.holidayhotels.com
      Esim. Kings Hotel heinäkuussa 2hh 26€/yö.
      Toinen hyvä&halpa paikka varata hotelli: http://www.hotels4u.com (samat hotellit, hinnoissa vähän eroa edelliseen)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      93
      8138
    2. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      40
      3922
    3. Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle

      Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘
      Ikävä
      102
      1916
    4. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

      Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
      Ikävä
      24
      1400
    5. Taas ryssittiin oikein kunnolla

      r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
      NATO
      34
      1241
    6. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

      Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
      Nurmes
      32
      1122
    7. Vanha Suola janottaa Iivarilla

      Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia
      Kemijärvi
      12
      1020
    8. Rakastuminenhan on psykoosi

      Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk
      Ikävä
      53
      857
    9. Olisinko mä voinut käsittää sut väärin

      Nyt mä kelaan päässäni kaikkea meidän välillä tapahtunutta. Jos mä sit kuitenkin tulkitsin sut väärin? Se, miten sä käyt
      Ikävä
      31
      832
    10. Känniläiset veneessä?

      Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v
      Nurmes
      29
      797
    Aihe