Kawasaki 250R

Oxixxxx

Onko kellään kokemuksia kyseisestä pyörästä? Tuntuuko ihan mopolle ajettaessa?

13

3288

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tosi250

      kawasaki ninja 250R on aivan riittävän nopee kulkupeli kruisailuun, aivan turha ostaa 1000kuutioista pyörää jos kaikkea tehoa ei osaa/pysty käyttää paitsi jos luulee olevansa valentino rossi tai sitten haluat elvistellä naapureille.

      • spagu

        hyviä syitä ostaa tonninen jo olikin.


    • mopo ole

      vaan ihan asiallinen vekotin. Hyvin pysyy moottoritielläkin liikenteen mukana 120 vauhdeissa. Vähän tuuliherkkä siellä 130 , mutta isommista pyöristä et tuon tarjoamaa ketteryyttä löydä, lisäksi ajoasento pysty -> ei tarvitse ajaa kasassa -> ei puudu paikat (ainakaan itsellä).
      Jokainenhan valitsee millä ajaa ja haluaako kuunnella itseään vai kavereita. Itse ainakin olen tykännyt kyseisestä pyörästä, ja valitsin sen omasta halusta, en kavereiden.

      - Mika250

      • Motor Repe 1200cc

        vielä rahaa, kun sen otit..130 , lämmöt vähä korkeella, kannattas tehdä jotain..., kulkeeko muuten 75km/h alamäessäkään??


      • kawaaaaa
        Motor Repe 1200cc kirjoitti:

        vielä rahaa, kun sen otit..130 , lämmöt vähä korkeella, kannattas tehdä jotain..., kulkeeko muuten 75km/h alamäessäkään??

        kiva trolli... mikähän mahtaa olla lain sallima maksiminopeus suomessa? aivan se on100km maantiellä ja 120km moottoritiellä. aivan hyvin tuo 250 riittää tänne. ja pian joku taas itkee jotain.


      • minäxk

        Tehojen puolesta varmaan mopompi kuin 600 ninja, mittojen puolesta aivan saman kokoinen ton 600 ninjan kanssa.


      • kuin vesi
        kawaaaaa kirjoitti:

        kiva trolli... mikähän mahtaa olla lain sallima maksiminopeus suomessa? aivan se on100km maantiellä ja 120km moottoritiellä. aivan hyvin tuo 250 riittää tänne. ja pian joku taas itkee jotain.

        Kaiken lisäksi kattonopeus 80 km/h. Ja kaupungissakin 50-40km/h, asuialueilla 30 km/h...
        Tietysti jos haluaa rahoittaa valtiota ja itkeä sakkoja täällä kannattaa ostaa toi tonninen, saahan sillä pari kertaa avata ennen kuin kortti menee, tai henki...


      • A
        minäxk kirjoitti:

        Tehojen puolesta varmaan mopompi kuin 600 ninja, mittojen puolesta aivan saman kokoinen ton 600 ninjan kanssa.

        saa ajaa laillisesti tolla kawalla 25kw. Eikä tarvii kuristaa ketään.


    • mieee....

      eilen ajoin emännän ninja 250r:n kotiin.. eihän se nyt mikään tykki ole pienillä kierroksilla ja nyt sisäänajo menossa. aika ketterä on kääntymään, ihan yllätyin siitä. olen 180cm pitkä ja en itselleni kyllä tuota pyörää ostaisi, sopii enemmän pienemmille henkilöille, jalat ei oikeen löytänyt sopivaa asentoa, muutoin sopiva, ei liian etunoja asento. emännälleni on todella sopivan kokoinen ekaksi pyöräksi, kulkee kumminkin paremmin kuin kevarit. saapi sitten harjoitella ja vaihdetaan isompaan jos innostuu.. eipä tuosta suurta tappiota tule kun maksoi vaan 5k€ uutena.

      • Rouvalle

        Uudesta pyörästä! Reipasta loppukautta.


    • Panuup

      Mitenkä kyseinen pyörä kulkee kaks päällä?

      • Jutustelija1

        Nykyään versio on 300 mallia, menee kaksi päälläkin eteenpäin kuten sopii olettaa.


      • Jutustelija1

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suureksi onneksesi on myönnettävä

      Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️
      Ikävä
      88
      1894
    2. Perusmuotoiset TV-lähetykset loppu

      Nyt sanoo useiden HD-muotoistenkin kanavien kohdalla äly-TV, ettei kanava ole käytössä, haluatko poistaa sen? Kanavia
      Apua aloittelijalle
      166
      1375
    3. YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua

      Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä
      Äänekoski
      71
      1172
    4. No ei sun asunto eikä mikään

      muukaan sussa ole erikoista. 🤣 köyhä 🤣
      Ikävä
      66
      1027
    5. Hyvin. Ikävää nainen,

      Että vainoat ja stalkkaat miestäni.onko tarkoituksesi ehkä saada meidät eroamaan?no,siinä et tule onnistumaan
      Ikävä
      83
      965
    6. Martina lähdössä Ibizalle

      Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      132
      879
    7. Uskomaton tekninen vaaliliitto poimii rusinoita pullasta

      Korni näytösesitelmä menossa kaupunginvaltuustossa. Juhlia ei ole kokouksista tiedossa muilla, kuin monipuolue paikalli
      Pyhäjärvi
      87
      862
    8. Linnasuolla poliisi operaatio

      Kamalaa menoa taas meidän ihanassa kaupungissa. https://www.uutisvuoksi.fi/paikalliset/8646060
      Imatra
      29
      846
    9. Katsoin mies itseäni rehellisesti peiliin

      Ja pakko on myöntää, että rupsahtanut olen 😆. Niin se ikä saavuttaa meidät kaikki.
      Ikävä
      47
      837
    10. Mitä mietit Honey?

      Kulta nainen ❤️❤️
      Ikävä
      57
      820
    Aihe