Kawasaki 250R

Oxixxxx

Onko kellään kokemuksia kyseisestä pyörästä? Tuntuuko ihan mopolle ajettaessa?

13

3384

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tosi250

      kawasaki ninja 250R on aivan riittävän nopee kulkupeli kruisailuun, aivan turha ostaa 1000kuutioista pyörää jos kaikkea tehoa ei osaa/pysty käyttää paitsi jos luulee olevansa valentino rossi tai sitten haluat elvistellä naapureille.

      • spagu

        hyviä syitä ostaa tonninen jo olikin.


    • mopo ole

      vaan ihan asiallinen vekotin. Hyvin pysyy moottoritielläkin liikenteen mukana 120 vauhdeissa. Vähän tuuliherkkä siellä 130 , mutta isommista pyöristä et tuon tarjoamaa ketteryyttä löydä, lisäksi ajoasento pysty -> ei tarvitse ajaa kasassa -> ei puudu paikat (ainakaan itsellä).
      Jokainenhan valitsee millä ajaa ja haluaako kuunnella itseään vai kavereita. Itse ainakin olen tykännyt kyseisestä pyörästä, ja valitsin sen omasta halusta, en kavereiden.

      - Mika250

      • Motor Repe 1200cc

        vielä rahaa, kun sen otit..130 , lämmöt vähä korkeella, kannattas tehdä jotain..., kulkeeko muuten 75km/h alamäessäkään??


      • kawaaaaa
        Motor Repe 1200cc kirjoitti:

        vielä rahaa, kun sen otit..130 , lämmöt vähä korkeella, kannattas tehdä jotain..., kulkeeko muuten 75km/h alamäessäkään??

        kiva trolli... mikähän mahtaa olla lain sallima maksiminopeus suomessa? aivan se on100km maantiellä ja 120km moottoritiellä. aivan hyvin tuo 250 riittää tänne. ja pian joku taas itkee jotain.


      • minäxk

        Tehojen puolesta varmaan mopompi kuin 600 ninja, mittojen puolesta aivan saman kokoinen ton 600 ninjan kanssa.


      • kuin vesi
        kawaaaaa kirjoitti:

        kiva trolli... mikähän mahtaa olla lain sallima maksiminopeus suomessa? aivan se on100km maantiellä ja 120km moottoritiellä. aivan hyvin tuo 250 riittää tänne. ja pian joku taas itkee jotain.

        Kaiken lisäksi kattonopeus 80 km/h. Ja kaupungissakin 50-40km/h, asuialueilla 30 km/h...
        Tietysti jos haluaa rahoittaa valtiota ja itkeä sakkoja täällä kannattaa ostaa toi tonninen, saahan sillä pari kertaa avata ennen kuin kortti menee, tai henki...


      • A
        minäxk kirjoitti:

        Tehojen puolesta varmaan mopompi kuin 600 ninja, mittojen puolesta aivan saman kokoinen ton 600 ninjan kanssa.

        saa ajaa laillisesti tolla kawalla 25kw. Eikä tarvii kuristaa ketään.


    • mieee....

      eilen ajoin emännän ninja 250r:n kotiin.. eihän se nyt mikään tykki ole pienillä kierroksilla ja nyt sisäänajo menossa. aika ketterä on kääntymään, ihan yllätyin siitä. olen 180cm pitkä ja en itselleni kyllä tuota pyörää ostaisi, sopii enemmän pienemmille henkilöille, jalat ei oikeen löytänyt sopivaa asentoa, muutoin sopiva, ei liian etunoja asento. emännälleni on todella sopivan kokoinen ekaksi pyöräksi, kulkee kumminkin paremmin kuin kevarit. saapi sitten harjoitella ja vaihdetaan isompaan jos innostuu.. eipä tuosta suurta tappiota tule kun maksoi vaan 5k€ uutena.

      • Rouvalle

        Uudesta pyörästä! Reipasta loppukautta.


    • Panuup

      Mitenkä kyseinen pyörä kulkee kaks päällä?

      • Jutustelija1

        Nykyään versio on 300 mallia, menee kaksi päälläkin eteenpäin kuten sopii olettaa.


      • Jutustelija1

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kelekkakisat

      Mikä vakava onnettomuus sattunut kisoissa. On peruttu koko kisat. Pelastuskopteri näytti käyvän paikalla.
      Nivala
      21
      10825
    2. Aivan kauheaa

      Veikö koskiuoma taas ihmishengen? Se pitää kieltää!
      Imatra
      40
      8067
    3. Onko kaivattusi

      …mielestäsi älykäs, tai kenties tyhmä? Oma mielipide.
      Ikävä
      123
      5201
    4. Epäilen ettet edes

      Kehtaisi liikkua kanssani.
      Ikävä
      69
      3528
    5. Kuinka pitkä välimatka

      on teidän kotien välillä?
      Ikävä
      110
      3526
    6. Virkamiehille tarvitaan tuntuvat palkankorotukset

      Naistenpäivänä on syytä muistuttaa, että virkamiehen euro on vain 80 senttiä. Palkat tulee saattaa samalle tasolle yksi
      Maailman menoa
      30
      3483
    7. Eikö me voitais

      Vaan harrastaa seksiä kun muusta ei tule mitään
      Ikävä
      61
      3380
    8. Oletko huomannut

      Yhden muutoksen?
      Ikävä
      33
      3137
    9. Jäikö meidän välit

      Mielestäsi Kesken?
      Ikävä
      51
      2460
    10. Olisipa saanut sinuun

      Tutustua paremmin. Harmi että aloin lopulta jännittämään kun näytit tunteesi niin voimakkaasti ja lähestyit niin voimaak
      Ikävä
      34
      1956
    Aihe