mp näyttely kokkolassa

hondddalla

kokkolassa olisi pääsiäisenä mp-näyttely ja sehän tapaa olla ajokauden alotus ajankohta,joka vuosi on ollu mielenkiintosta katseltavaa ja toivottavasti ovat keksineet jotain uutta tänä vuonna.

5

459

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • sais olla

      ois vaikka osoite!

      • saisikin

        muistaakseni viimevuonna olisi ollu enempi näytteille asettajia mutta tilan puutteen vuoksi ei enempää voitu ottaa,samoilla paikoilla samat näytteille asettajat.uusi paikka ja isommat tilat voisivat todella olla paikallaan varsinkin tänä vuonna kun hesan näyttelyä ei järjestety,olisi ollu mahdollisuus suomen suurimpaan mp näyttelyyn vähän hesan tyyliin.


    • Mika K. Himanka

      itse kävin tuolla lauantai-aamuna ja olihan se taas kerran mukava tilaisuus.

      mutta parannettavaakin löytyy. lauantai klo. 11 ei millään tahdo päästä parkkipaikalle koska sinne johtavan tien molemmin puolin on pysäköity autoja niin leveästi että vain yksi auto mahtuu välistä. ja tämä siis tiellä joka johtaa parkkipaikalle! oli lievästi sanottuna ongelmia kun liikennettä on molempiin suuntiin eikä tilaa ole leveyssuunnassa ku yhdelle autolle. minne väistät ku molemmin puolin on autoja?

      kun viimein pääsin perille parkkipaikalle joka oli ihan hallin takana huomasin sen olevan lähes tyhjä, noin 5% oli käytössä. huomasin ruuhkaa myös 400 metrin päässä sijaitsevan uimahallin pihalla ja sieltä näytti valuvan ihmisiä vaikka ihan vieressä oli suuri parkkialue tyhjänä!!

      en nyt yritä sanoa että kävijät olisivat typeriä, vaan että kyllä järjestäjien tulisi ohjata liikennettä ja osoittaa kävijoille parkkipaikan sijainti, sen sijaan että antaa ensimmäisten tulijoiden tukkia tie sinne!

      • rätkäkunti

        en edes tiennyt että siellä olisi pysäköintialue, mielessäni jo kirosin kun ei tilaa löydy!


      • --------------------
        rätkäkunti kirjoitti:

        en edes tiennyt että siellä olisi pysäköintialue, mielessäni jo kirosin kun ei tilaa löydy!

        mun mielestä oven edessä ja tien vieressä oli enimmäkseen järjestäjien omia autoja,ei todellakaan olisi ollu pahitteeksi että järjestäjät olisi hieman paremmin organisoinu tuon pysäköinnin.ihan kiva että näyttely järjestettiin mutta jotenkin jäi köyhä maku, pitäs vähän enempi koittaa uudistua ja saada uutta ohjelmaa?(nyt oli ainut ohjelma kaljaa kittaavat hd-rotsi äijät)


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riitta-Liisa ja Toni Roponen: Ero! Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa.

      Riitta-Liisa ja Toni Roponen eroavat. Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa. – Talvi on ollut elämäni synk
      Maailman menoa
      70
      2372
    2. Sinä vain tulit elämääni

      Ja joku tarkoitus sillä on ollut. Näyttämään mitä olen ja kuinka arvokas voisin olla. Se muutti ja käänsi elämäni suunna
      Ikävä
      92
      1558
    3. Millaisia ajatuksia on kaivatusta ja tilanteestanne tänään?

      Kerro omista mietteistäsi tai lähetä terveisiä. Ehkä hän lukee ja lähettää sinulle takaisin omia mietteitään.
      Ikävä
      64
      1335
    4. Tiesitkö mies

      Kuinka paljon mulla oli tunteita sua kohtaan? Jos et tiennyt,olisiko tietäminen vaikuttanut tapahtumiin? Ihmettelen kyll
      Ikävä
      71
      1329
    5. Nuorempi mies

      Olen tänään ajatellut sua paljon, miten toimittaisiin makuuhuoneessa jne! 😏🔥
      Ikävä
      128
      1217
    6. Toivottavasti et mussukka elättele toiveita meikäläisen suhteen

      Tiedän mitä olet touhunnut joten aivan turha haaveilla mistään enää 👍
      Ikävä
      140
      1072
    7. Jos siis saamme

      Sen keskusteluyhteyden niin olisitko jo sinäkin rehellinen ❤️🙏 ne jää meidän välisiksi kaikki. Tarvitsemme toisiamme, j
      Ikävä
      90
      1031
    8. Onko sinulla

      Joku nyt huonosti? :(
      Ikävä
      70
      1018
    9. Miksi teillä meni...

      ...välit poikki kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      120
      978
    10. Mies, mitä minun pitäisi tehdä

      Niin, mitä naisen siis pitäisi tehdä, että lähestyisit ja tekisit aloitteen? Mikä on riittävä kiinnostuksen osoitus juur
      Ikävä
      73
      969
    Aihe