On Suomen PARAS! Missään en ole samanlaisia soundeja kokenut, olo on kuin olisit keikalla! Kiitos Osmon pojat, että olette ottaneet karaoken baariinne, tulen vierailemaan aina siellä kun olen Imatralla käymässä! Upeaa!
OC-BAARIN KARAOKE
miisa.k
291816
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 29
Vanhimmat
Höpö höpö - ei sen kummempi kuin missään muuallakaan!Sisäistä mainontaa????
Katellessa sitä ohjelmaan niitten baarissa, aika selfmade-meininkiä on. Halvemmaks tulee tietysti kun ite soitelee, ja kaverit,mut luulis nyt perkele olevan muitakin soittajia tällä suunnalla kuin eri variaatiot samoista lärveistä...etenkin kun ne lärvit ei oo edustavimmasta päästä
joo ja eikös vaitiolovelvollisuus koske karaoke vetäjäää ?? minun mielestä kyllä mut yks vetäjistä ei oo sitä sisäistäny !!!
Valinnassa on paljon sellaisia piisejä, mitä muilla ei ole. Kävin Kankaankievarissa lauantaina ja yllätyin. Se oli myös uusinnut valintoja. Itse ajattelin käydä karsinnoissa joko Osmossa tai Kankaankievarissa. Qbaarissa on myös hyvä valikoima.
Mikä hiton vaitiolovelvollisuus koskee karaokevetäjää? Ketä muuten OC baarissa vetää karaokee?
Antakaa jokaisen tehä työtänsä rauhassa, siihen puuttumatta! jos joku tulis omille työpaikoillenne aukoo päätä, tuntusko hyvälle? Tuskin!!! Kyseiset juontajat on hienoja ihmisiä ja tekevät työnsä varmasti kunnolla!!!! Uskon että täällä netissä pyöriville valittajille on vaan hemmetin vaikeeta kävellä vaikkapa sinne OC- baariin sisälle ja sanoa asiat suoraan päin naamaa!!!! Hei ihan oikeest, olkaa aikuisia!!!!!
Riippuu ihan vetäjästä ne soundit, hirveitä eroja.... Joskus on säädöt kyllä ihan penkin alla....
Olen itse kyseisen baarin juontaja ja otanpa nyt kantaa näihin asioihin..Eli karaokejuontajaa koskee vaitiolovelvollisuus illan tapahtumista, asiakkaista yms, mikäli on töissä kyseisenä iltana. JOS taas on vapaalla, ja asiakkaana samassa baarissa, jossa juontaa karaokea, silloin ei vaitiolovelvollisuutta ole.
Tulee mieleeni yksi tapaus, jossa minut haukuttiin pystyyn siellä laitteiden takana, ja haistatettiin vitut, eli käytös oli asiakkaan kohdalta tosi syvältä, kerroin tästä tapauksesta vieressäni olleelle saman baarin juontajakollegalle, ja hän kävi sitten huomauttamassa asiakkaalle, että sovitaanki niin että jos et osaa käyttäytyä, et myöskään laula. Tässä ei rikottu vaitiolovelvollisuutta, sillä työkaverit saavat keskenään keskustella, ja pitääkin tietoa välittää eteenpäin, esim tälläiset asiakkaat ovat sitten kaikkien tiedossa..
Ja mitä säätöihin tulee, yritämme kaikki juontajat tehdä parhaamme, mutta kyseessä kun on kuitenkin bändikamojen kautta tuleva karaoke, on säädöissä väkisinkin eroja, riippuen onko kamoja juuri käytetty keikalla, onko säätöjä muutettu viime kerrasta, yms.
Turha ruveta tässä selittämään säätämisen vaikeutta/helppoutta, ja mitkä asiat siihen kulloinkin vaikuttavat, mutta tulkaa ihmeessä antamaan palaute meille suoraan.
Yritämme edelleen ja paremmin:)
tarkoitan nyt sitten tiedon välittämistä nimenomaan työntekijöiden(karaoke) keskuudessa, en asiakkaiden.
Miksi miksi musiikin täytyy olla niin perkuleen kovalla, ettei pöydissä pysty edes vieruskaverin kanssa juttelemaan?
Vaikka asiasta sanookin, mitään ei tehdä. On kai pojilla mennyt oma kuulo niin keikkaillessa ja tinnitus kovalla....
Ei ole viinan puutetta, monet on sanoneet samaa.
Nuo mestat joissa on karaoke on säälittäviä, yleensä viimmeinen oljenkorsi kun alkaa menemään päin persettä, Hei! otetaaan karaoke!!!
Ja kaikki vähänkään juontajia arvostelevat viestit poistetaan......hoohhoi....
Mites sit Armas, meneeks silläkin päin persettä, ku siel ovet vasta avattiin ja HETI oli karaoke??? Vitun idiootit, ei se sitä vissiin tarkota et jos joku baari haluu ottaa karaoken, et sillä kyseisel baaril menis huonosti.Vissii sit 95 % Imatran baareista menee huonosti ku niis on karaoke.
Kaikesta pitää valittaa ja arvostella! Eikö teillä oo muuta tekemistä? Negatiivista palautetta kyl tulee jokaisesta, mut posiviista ei sit kirveelläkään. Perusjunttikarjalaista meisingiä! Suljettas ja lopetettas ihan kaikki puljut Imatralta ja käytäs kattoo koskinäytöksiä kesäiltoina, mut perkele sielhä oli ne puut eessä....
95 % imatran baareista menee huonosti
karaoke:ihan järkyttävä
Niinpä kaikki karaokevetäjää kohtaan tulevat negatiiviset viestit poistetaan!!Ei taida paljon arvosteluu kestää! Mitenpä vaihtaa alaa kun ei ole koulutusta..Ei hirveesti varmaan työtä tarjolla muuta ni joutuu noit koiranhommia tekemään. Samoin on postin jako yhtä koiranhommaa sekin :D
Ei taida edellisellä kirjottajalla olla ihan kaikki muumit laaksossa????Uskosin,että jokainen ammatitaitoinen karaoken vetäjä arvostelua/palautetta kestää, ja mielellään sitä varmasti kuuleekin,mutta tuo kyllä menee jo vittuilun puolelle!Ja miksipä näiden kyseisten ihmisten täytyisi vaihtaa alaa,kun näyttävät osaavan hommansa oikein hyvin.On hiukan lapsellista käydä julkisesti arvostelemaan kenenkään työpaikkoja tms..ainakin henk.koht.arvostan ihmisiä,jotka ylipäätään ovat töissä.Olet nähtävästi itse hyvinkin korkeasti koulutettu??Ja kuvittelet sen tekevän sinusta jotenkin paremman ihmisen???Suosittelen lämpimästi,että lopetat tollasen läyhäämisen täällä,ja laitat oman elämäsi kuntoon..tai ainakin hankit sellaisen!!Ja pikkunen vinkki,mene hyvä ihminen seuraavan kerran antamaan palautetta suoraan paikan päälle,jos riittää pokka.Hyvää kevättä:)))Ja karaoken vetäjille:eipä kannata tuollaisista nimimerkin takana piileskelevistä tyypeistä välittää!p.s.Kateus on kamala tauti...
"hohhoijaajoo"- nimimerkin puolesta pyydän anteeksi KAIKILTA postinjakajilta! Hävettää hänen puolestaan ja kunnioitan ammattikuntaanne yli kaiken. Minusta ei ikinä olisi työhönne (vaikka olen hankkinut elämässäni useampiakin koulutuksia) joka tapahtuu välillä täysin epäinhimillisissä luonnonoloissa ja täysin epäinhimiliseen aikaankin (aamulehtien jako). Suuri hatun nosto teille! Ja sinä "hohhoijaajoo" häpeä tyhmiä puheitasi. Pystyisitkö itse KUMPAANKAAN noista "koiranhommista"? Tuskin! Molemmat ammatit vaativat huomattavasti nöyrempää luonnetta kun sinulla on! HÄVETTÄÄ!
Kelpaa se Uutisvuoksi kuitenki siunkinl lukemaksi, kotiovelles kannettuna....ja kyllä mieki mieluummin töissä olen ku kotona työttömyyskorvauksen tai minimi-äitiyspäivärahan kanssa painiskellen. Ainii, mut ainahan voi kusettaa Kelalta asumistuet ja sossusta muut edut, kun väittää ettei asuta yhdessä.. mut paha saa aina palkkansa, niin myös nytkin.
kummallist et noist ''koiranhommist'' tienaa kummiki sievosen summan rahaa. Et jos sanot niit hommii koiranhommiks ni se on pelkkää paskapuhetta. Mites itelläs töitten suhtee?? Ja siu harmikses katoss täl lehen jakajal ON muitaki koulutuksii et jos siit lähetää. Yhdyn kyllä ''tavallinen tallaaja''- nimimerkillä olevan ihmisen kanssa!
Ei kyllä oo tarvinnu sossusta rahaa hake ikinä. Ja kyllä ihan töitä on. Niin paljon kuin haluaa tehdä :) Vai saa paha aina palkkansa :D heh heh heee
Se koira älähtää, johon se kalikka..... =)
Johan hiljeni....
No johan selvis, kuka meidän koiraa haukkuu huoraks kylillä. Tuleppas tänne selvittelemään asiaa, sillä väitteelläsi ei ole mitään perää. Koiramme on nähkääs leikattukin. Anna olla viimenen kerta ja Hirssaari pitäköön pilinsä myös erossa.
noin ylimieliselle ihmiselle ei pitäs antaa töitä, kilahtaa pissi hattuun.
Kyllä huomaa tämän ketjulaisten henkisen iän olevan 5 vuotiaan tasolla!! Hävettää olla Imatralainen. Ja kyllä oc-baarin eräällä miespuolisella karaokejuontajalla on pissi kihahtanut päähän ja pahasti.
Kävin ihan paikalla katsomassa yöllä. Minusta meininki oli mukavan rentoa. Paikalla oli paljon porukkaa Koivusen esiintymisen takia. Lauloin muutaman kappaleen. Minusta heidän karaokensa on näistä paikkakunnan kiinteistä paikoista paras.
onkse se joka on voittanu jonkun kilpailun?