rokotukset

Oletteko ottaneet muuta kuin hepatiittirokotuksen Egyptiin lähtiessänne? Itse olemme lokakuussal lähdössä ja mietitty kovasti tätä rokotusasiaa. Lapsille lienee ainakin aiheellista ottaa?
4266
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

on hyvä pitää kunnossa. Hepatiitti ja jäykkäkouristus nyt ainakin.

Äänestä

varten myös malaria, keltakuume, sifilis- ja pernaruttorokotuksia.

Äänestä
  • Meillä oli hepatiitti ja kaikki normaalit rokotukset kannattaa katsoa onko voimassa, ei tarvita muuta.

    Äänestä

ota sitten paitsi A, niin myös B ja C-hepatiittiin se rokotus. Vaikka vois kuvitella, että ei esim. pistä suonen sisään mitään, niin voipi olla, jos joutuu sairaalaan, että joutuu piikitettäväksi ja saa mahdollisesti myös verta. Joten kaikki kerralla.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


titta.hamalainen kirjoitti:

Oletteko ottaneet muuta kuin hepatiittirokotuksen Egyptiin lähtiessänne? Itse olemme lokakuussal lähdössä ja mietitty kovasti tätä rokotusasiaa. Lapsille lienee ainakin aiheellista ottaa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu