Vastaukset 7

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • P. Öhkiäinen

      Kotilainen: "...ja SCO:n kannalta katastrofiin. "

      Kotilaiselle ei ollut kanttia kirjoittaa: "...Microsoftin ja SCO:n kannalta katastrofiin".

      • maksoi?

        Jos mikkis olisi käyttänyt tuohon FUD-taisteluun uhratut valtavat rahamäärät windowsin kehittämiseen niin seiskasta olisi saattanut tulla ihan oikea käyttöjärjestelmä. ;)


    • zyx.rD

      "Linux-sotien yllätyspäätös:" Siis mikä yllätyspäätös ? SCO:lla ei ollut mitään perusteita vaateilleen ja tuo on ollut kaikille ajattelukykyisille selvillä jo vuosikausia. Kotilaiselle tuo on tietysti Microsoftin nöyränä aivopestynä orjana saattanut olla shokki.

      • kannalla.

        Miten itsestäänselvyys voi jollekin tulla yllätyksenä?


      • kannalla. kirjoitti:

        Miten itsestäänselvyys voi jollekin tulla yllätyksenä?

        Tuo "yllätyspäätös" oli kyllä aika paksua tahnaa jopa kotilon kakkituutista puhallettuna.


      • Kainalniemen Hiki
        exergy kirjoitti:

        Tuo "yllätyspäätös" oli kyllä aika paksua tahnaa jopa kotilon kakkituutista puhallettuna.

        sillä jos luet tarkkaan Vaughan-Nichollisin kirjoituksen niin blogisti itse pelkästi että tuomioistuimessa valamiehistö (ja ehkä myös tuomaristo) ei välttämättä ollut perillä tästä softaproblematiikasta. SCO (ja Microsoft) laskivat juuri sen varaan että he pystyisivät höpötyksellään kusettamaan valamiehistöä. Mutta ilmeisesti puolustus osasi tuoda riittävän selkeästi esille SCO:n väitteiden katteettomuuden.


    • taas jälkijunassa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. kenen näköinen

      kaivattusi on ?
      Ikävä
      59
      1061
    2. Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?

      Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan
      Maailman menoa
      76
      849
    3. Iäkäs Jämsäläinen mies kuoli poliisiautoon matkalla Jyväskylän putkaan

      Iäkäs vanhus humalassa niin huonossa kunnossa, ettei pystynyt huolehtimaan itsestään niin ainoa apu sillä hetkellä oli
      Jämsä
      68
      821
    4. Mitä haluaisit kysyä tänään

      Kaivatultasi? Anna jokin tunniste itsestäni tai hänestä.
      Ikävä
      62
      760
    5. En välitä sinusta yhtään

      Olet pelkkä itsestään liikoja luuleva ämmä. Kierrän sinut kaukaa nyt ja aina. Olit mulle pelkkä lelu vaan.
      Ikävä
      52
      720
    6. Ei se nainen edes oo

      mitenkään nätti 🤣🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      67
      697
    7. Ernest Lawson täräytti erikoisen heiton TTK-lehdistötilaisuudessa: " Onko tässä tarkoituksena...?"

      Ernest Lawson esitteli uudet TTK-tähtioppilaat ja opettajat torstaina 6.8. lehdistölle. Tulevalla kaudella on yksi hausk
      Kotimaiset julkkisjuorut
      8
      672
    8. Poliisi yritti murhata mopopojan

      Nyt menee kissalan poikien touhu liian pitkälle! https://www.is.fi/kotimaa/art-2000012193221.html Karu video mopomiiti
      Maailman menoa
      315
      647
    9. Olen luovuttanut

      Välimme menivät niin pahasti solmuun, ettei niitä voi enää korjata. On aika jatkaa elämässä eteenpäin. Toivon sulle kaik
      Ikävä
      33
      623
    10. Mersumies201

      Oli tänään hyrskällä melekoosen tehokas 124 liikenteessä. Ei paljon vastamäki haitannu....
      Hyrynsalmi
      16
      520
    Aihe