hong kong vai kuala lumpur?

inukki

jos on mahdollisuus käydä pari päivää pyörimässä suurkaupungissa niin kannattaako mennä kuala lumpuriin vai hong kongiin?

3

434

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • RiaE

      Ehdottomasti Hong Kong. Siellä on kaikkea ... ja huomattavasti viihtyisämpi, kuin Kuala Lumpur.

    • Honkkarifani

      Hong Kongiin. Sekoitus itää ja länttä. Meri, nähtävyydet. Kuala Lumpur on kiva myös, mutta Hong Kong vielä parempi!

    • halkotonttu

      Hong Kong on tosiaan muutaman päivän vierailulle parempi, kaupunki on tiivis joten olennaiset paikat ovat lähellä toisiaan ja parin päivän aikana kerkiää näkemään enemmän. Mielestäni Hong Kongin kaupunki on myös visuaalisesti mielenkiintoisempi ja sillä on selkeämpi identiteetti. On Kuala Lumpur kyllä myös ihan mainio paikka mutta itse menisin sinne vähän pidemmäksi aikaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Pystyisitkö pitämään

      Näppejä erossa jos tulisi siihen tilaisuus
      Ikävä
      91
      8455
    2. Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa

      Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on
      Yrittäjyys
      97
      8033
    3. Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki

      Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h
      Maailman menoa
      173
      6180
    4. Oikeistolainen luki Med mod att leda : en biografi

      ...ei tykänny Sanna Marinista
      Maailman menoa
      14
      5403
    5. Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?

      Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist
      Ikävä
      58
      5238
    6. En saa sua mielestäni vaikka tekisin mitä

      Mikä tähän auttaa.. ei mikään. Edes aika. Kaivan sut kohta vaikka kivenkolosta että saan kysyä haluatko sinäkin💛
      Ikävä
      23
      4285
    7. Onnettomuus

      Hukkajärventiellä kolaroi lavetti ja henkilöauto. Uutista ei missään! Hys hys ollaanko hiljaa tästäkin?
      Kuhmo
      5
      4090
    8. Milloin viimeksi näit kaivattusi?

      Toimisitko nyt toisin kuin siinä tilanteessa teit?
      Ikävä
      38
      4033
    9. Tuntuuko ettet tiedä

      Enää miten toimia mun suhteen. Kun en taida tietää itsekään
      Ikävä
      37
      3829
    10. Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"

      Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..
      Maailman menoa
      61
      3708
    Aihe