En ole koskaan käynyt Tunisias.Joten kysyisin onks siel miehet yhtä hulluja suomi neitojen perään kun Egyptis?Saako paremmin olla rauhassa.
Heippa
6
285
Vastaukset
- saa olla
rauhassa Tunisiassa... meno on samaa kuin Egyptissä, eli huudellaan ja solvataan naisten perään. Jos ei kiinnitä huomiota sama jatkuu, jos kiinnittää alkaa haukkuminen ja rivoudet. Kyllä on aivotonta ja puuttessa olevaa väestöä, mutta näinhän se saastaisissa kehitysmaissa yleensä on.
- Woman;))
on tosiaan muualtakin kuin Suomessa ja kauniita sellaisia,varsinkin tsekkiläiset,saksattaret ja naapurimaamme typykät ja kyllä heidän perään siellä katsellaan,ei huudella,mutta kaikki on kuitenkin itsestä kiinni miten käyttäydyt,jos on itsetunto kohdallaan ei välimerenpoikien "iskuriyritykset" pahaksi ole,mukavia nuoria ja vähän vanhempiakin miehiä he ovat......sinne siis ja avoimin mielin! ;)
- SAARA 35
Maassa maan tavalla siis pitää paikkansa.
Turistit tuovat maahan rahaa ja duunia,joten suurinosa kansalaisista ymmärtää sen,niin Egyptissä kuin Tunisiassakin,eikä siinä mitään pahaa ole jos hieman poika ihastuu tyttöön ja toisinpäin,niin meillä Suomessakin tapahtuu,sillä erolla vaan,että suurinosa ihastujista on Ukkomiehiä ja eikä ne oikeesti haluu muuta kuin sänkyyn :((
- käytöstavat kunniaan
pukeudu ja käyttäydy niin kuin islaminuskoisessa maassa tehdään niin kukaan ei noteeraa sinua.
- 424
toisin sanoen, jaa persettä jokaiselle vastaantulijalle niin kaikki on ok.
- Woman;))
424 kirjoitti:
toisin sanoen, jaa persettä jokaiselle vastaantulijalle niin kaikki on ok.
Lukeudut varmaan itse tuohon joukkoon,muuten ei kirjoitustasi voi ymmärtää ja sitäpaitsi jokainen saa toimia kuten itse haluaa,uskoisin kuitenkin,ettei kukaan normaali tyttönen/nainen nyt matkusta lomalle lämpimään vaan "patjaksi",jos,niin täytyy olla todella epätoivoinen?!
Tunisia on mukava lomapaikka,joten ei nyt viitsitä mollata turhaan,koska kotomaastamme löytyy yhtä paljon näitä ns. "kalastajia".
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1762145
Törkeä eläinsuojelurikos Sonkajärvellä
Pohjois-Savossa Sonkajärvellä noin 40 kissaa ja reilut 10 koiraa on jouduttu lopettamaan kaltoinkohtelun vuoksi, kertoo381493Jotkut ihmiset pelkäävät syöpää sairastavaa
On hauskaa, kun kertoo jollekin, että "minulla on syöpä". Jotkut käyttäytyvät kuin se olisi tarttuva tauti. Eivät uskall1321174Se ei ihan oikeasti vaatisi kuin yhden
Tekstiviestin... Jos rakastat minua vielä toivoisin että laittaisit minulle viestiä. Rakastatko? Oletko oikeasti niin pe56932- 55866
Lavrov suivaantui Stubbille perustellusti.
Lavrov perusteli suivaantumistaan tosiasioilla Suomen tarinasta sotiemme jälkeen, tutkija Tynkkynen ja pankkihenkilö Sol252855Kääminsä polttanut taksi suomussalmella
Vieläkö sillä hermonsa menettäneellä hulluja ylinopeuksia ajavalla asiakkaansa haukkuvalla( jos ajat paska kyydin hänen20812Jorma Uotinen avaa sanaisen arkkunsa TTK-miesparista ja koko uudistuksesta: "Sehän on..."
Tanssii Tähtien Kanssa -parketilla nähdään ensimmäistä kertaa Suomessa tanssiparina miespari kauden alusta asti. Mikko S18745Aina ku nään sun kuvan
Tekis mieli kirjoittaa viesti: Moi kulta, on ikävä❣️🤗 ihan noin vain, lyhyt ja ytimekäs 😁🤭58733Sukupuolia on vain kaksi- kohukassista tuli kova tuomio perheenisälle oikeudessa.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/4d4db0d9-4dda-4ba6-a699-25d725683ad6 Miten näin normaalista kassissa olevasta tekstis204693