ehkä ei kannattaisi mainostaa uutta reissuansa, jos ei kerro siitä mitään. Olen monena päivänä käynyt kurkkaamassa, josko olisi uutta asian tynkää Vilperin matkasta, mutta ei! Lukijat kaikkoaa, valitettavasti!
pettymys
pyöriäinen
10612
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Samaa ihmettelen. Miksi edes aloittaa lomablogia, jos sitä ei vaivaudu pitämään? Piiiiiiiiiitkä miinus Vilperille!
mieltä aloittajan kanssa! Tosi paljon miinuksia nyt Vilperille!!!
ja puolustukseksi ei riitä, että "mennään emännän ehdoilla", sillä se oli jo tiedossa, ennen mainostusta.
tyhjä, koliseva tynnöri kirppusäkkinsä kera.
onko tää vilperi juttu taas sellainen kanarian suomalaisten sisäinen riidanaihe?????????????
Taitaa olla yhden ja saman puskajussin kirjoituksia kaikki..
Vastataan kuitenkin.
Miten ihmiset voivat olla pettyneitä ja loukkaantuneita siitä, että Vilperi ei käytä arvokasta loma-aikaansa tietokoneella istuen? Yhtä lailla sen matkakertomuksen voi kertoa kotoa käsin matkan jälkeen.
Itsekin kieltämättä odotan pääseväni lukemaan Vilperin tarinoita ja näkemään kuvia, mutta toki suon Vilperille oikeuden lomailla rauhassa. Ja sitten matkan jälkeen on luultavasti luvassa pidempi pätkä tarinaa kerralla.
moitteet, joten se siitä. :(
Kuitenkin matskua, kokemuksia ym. muuta on kertynyt reissulta ja kyllä se tarinakin joskus sieltä tulee julki. Emännys on pitänyt mut kiireisenä "kaikin" tavoin ja jos pari kertaa vuorokaudessa on ehtinyt koneen avata ja jotain lyhyttä viestiä heitettyä, niin siinä on ollut riittävästi. Mitään kuvien käsittelyä ja niiden siirtämistä julkaistavaksi asti on ollut mahdotonta ajatellakaan. Mä olen jossain kertonut että tää mun harrastama yhdensormen työskentely on aikaa vaativaa hommaa ja kun sitten ymppäät fotot siihen mukaan, niin päivä ei riitä sen duunaamiseen; siinä palaa LM:ää ja kaljaa/vichyvettä huomattavan runsaasti ennenkuin se on foorumilla asti ja lisäksi vaaditaan sitä työrauhaa.
Tietenkin mä olisin voinut heittää jotain tyyliin; tänään käytiin CC Atlanticossa, mutta kun se ei istu mun profiiliin, niin parempi on jättää homma vaiheeseen ja tehdä siitä tarinasta jälkeenpäin itseäänkin miellyttävä.
Joten anteeksi nyt vielä kerraan!! :(
Hyvää on mielekästä odottaa, ja se todella pätee myös näihin matkatarinoihin. Turha sellaisia on loma-aikana kiirehtiä.
fasdfaf O laidfa jOlaoallv oalv oalla bvoola!
-kävi kanarialla haistelemassa comorran tuulia ja tuli sieltä elävänä takaisin, vaikka sielu jäikin haikailemaan Atlantin tuulia. Että silleen täällä meillä vileperi!