Maataloustuet

keino tasata tuloja rikkailta köyhille. Rikkaat valtionveronmaksajat maksavat osan pienituloisten ruuasta. Varsinkin lapsiperheet hyötyvät, sillä lapset eivät maksa veroa, mutta syövä tuettua ruokaa joka päivä. Vasemmistopuolueet ovat saaneet tämän läpi ja pitävät siitä kiinni kynsin hampain.
9179
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

miljoonakevennykset isorikkaille pellon myyntii yrutettiin verottomaks se onneks torpattiin euroopastakäsin sukupolvenvaihdokset tehdään ilmaseks kun muut yrittäjät makselee kovan hinnan pienituloisten verotus kiristynyt useita prosentteja alvin laskusta miljardin hyöty alkutuottajille osonkii nostetaan osuuskunista minimiverolla joten todellisuudes vilkjelijät hyötyy eniten sitte toiseks eniten hyötyy isotuloiset jos maataloustuet haluttais hyödyttävän pienituloisii se jaettas suoraan heille mitään hyödy tuista viljalergikko tai laktoosiallergiaa kärsivä vaikka veroo maksaa roimasti

Äänestä
  • pitänyt maataloustuet voimassa, tulonsiirtona suurituloisilta pienituloisille kuluttajille, joista lapsiperheet hyötyvät eniten.

    Äänestä

  • Persearska ei tiedä maataloudesta tai maanviljelystä yhtään enempää kuin sosialistin peräpukama......

    Äänestä

  • tilulii...... kirjoitti:

    Persearska ei tiedä maataloudesta tai maanviljelystä yhtään enempää kuin sosialistin peräpukama......

    Sulle on varmaan joku tehnyt ilmaisen sukupuolenvaidoksen ja siitä aiheutui muutakin haittaa kuin viljalergikko tai laktoosiallergiaa, kun toi alvikaan ei mene jakeluun. Jos ei täällä olleiden esimerkkienkään jälkeen sitä ymmärrä niin sitä alkaa kyllä epäileen kaiken laista ongelmaa kohdallasi. Eiköhän kaikkia "osuukunien osonkeja" veroteta samalla lailla.

    Äänestä

-

Äänestä

fghfghfgh

Äänestä

-

Äänestä

-

Äänestä

-

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ovat tehokas kirjoitti:

keino tasata tuloja rikkailta köyhille. Rikkaat valtionveronmaksajat maksavat osan pienituloisten ruuasta. Varsinkin lapsiperheet hyötyvät, sillä lapset eivät maksa veroa, mutta syövä tuettua ruokaa joka päivä. Vasemmistopuolueet ovat saaneet tämän läpi ja pitävät siitä kiinni kynsin hampain.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu