Ranskalaiset on kyllä mielestäni perkeleellisen sisäänpäinsuuntautuneita, itse
riittoisia paskapäitä.. Lisäksi huono työmoraali. Vitun kovat vaatimukset muilta, vaan ite ei tarvitse vaivautua samaan.
Perustuu seuraavaan:
Tehdään kun keretään menttaliteetti. Vitutti monesti mennä kattoon niiden työn jälkeä pajoille. Kaikki piti olla valmiima, sil vois jne....Paskat. Kaikki kesken ja pitkällään lattialla. Jätkat koittaa painaa hommaa ja pomo koittaa viedä asiakkaan huomion toisaalle.
Ok. sitten lounaalle, sinne toisaalle. Koitan koht sujuvalla! englannilla kysellä ruoista. Arvatkaapa mitä? Kukaan vitun tarjoilija ei suostunut tajuamaan englantia. Saatana. Vittu mitä paskaporukkaa.
Enää en hyväksy elämääni mitään ranskalaista muuta kuin tomaattikastikkeella. Ja huom. Olen kokenut tämän usein ja kumpanit myös saman. Ompa EU:n päällikkövaltio!
Il sole
2
447
Vastaukset
- reagoi
Sanoitte: "Kukaan vitun tarjoilija ei suostunut tajuamaan englantia" Ei, koska ranskalaiset eivät yksinkertaisesti yleisesti ottaen osaa englantia. Siitä on turha heille suuttua. Mistä sitten johtuu huono kielipää, siitä voidaan keskustella toisella kertaa.
En kommentoi ranskalaisten työmoraaliin, joka perustuu omaan kokemukseesi.
Onhan meissä eurooppalaisissa eroja, mutta olette tekin aikamoinen kiroilija, toisten haukkuja ja ehkä hieman kärsimätönkin.? - näitä
ihmisiä olit kiusaamassa? Pariisissa vai sen ympäristössä.
Pariisissa tai sen ympäristössä voi kyseistä palvelua saadakin, mutta muualla ovat olleet todella ystävällisiä.
Työn tekeminen tehdään sikäläisen kulttuurin mukaan, ei sinun toiveittesi mukaan. Jos ei kelpaa, älä mene sinne, maassa maan tavalla tai maasta pois.
Paljonko olet muuten ottanut selvää esim heidän ruokailuetiketistään ja muista tavoistaan jotka ovat kaiken onnistumisen perusta. Jos et ole, niin ei mikään ihme että kohtelevat sinua huonosti.
Ranskaan kun lähdet työmatkalle, niin varaa aina ensimmäinen päivä lounaille ja muulle suhdetoiminnalle. Näkyy muuten toimitusajoissa ja hinnoissa, jopa 20 % alennukset löytyy nopeasti.
Lue Ranskalainen tapakulttuurikirja ja mene sen jälkeen uudelleen, takaan että hommat hoituu erillaisesti. Kannattaa jättää myös tuo suomalainen junttius tänne kotiin. Kokemusta 10 vuoden ajalta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit896072KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3455422Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja222727Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei522629Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852951942Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1061715- 1141591
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro181563seurakunnan talouspäällikön valinta meni perseelleen
Nyt on ihan pakko kyseenalaistaa tuo Kemijärven seurakunnan päätös talouspäälliköstä. Valitulla ei ole talouspuolen osaa1241474Olen ihmetellyt yhtä asiaa
Eli miksi naiset ovat niin pelokkaan tai vaitonaisen oloisia minun seurassani. Se sai minut ajattelemaan, että olen epäm1351423