Reissuun lähtö parin vkon päästä, kannattaako ottaa jtn vakuutusta matkatavaroille? voiko kentältä sellaisen ottaa, ja jos, niin mistä?
Matkatavaravakuutus?
7
759
Vastaukset
Kannattaa ottaa vakuutus, se korvaa paremmin kuin lentoyhtiöt. Ehdottomasti kannattaa ottaa matkustajavakuutus, mikä korvaa sairastumiset ym.
- lkölkö
Matkatavaroiden arvo yleensä pieni, verrattuna et jos sairastuu tai joku tapaturma matkalla sattuu. Kunnon matkavakuutus kattaa kaiken.
- arvotavarat
lkölkö kirjoitti:
Matkatavaroiden arvo yleensä pieni, verrattuna et jos sairastuu tai joku tapaturma matkalla sattuu. Kunnon matkavakuutus kattaa kaiken.
Ja jos mukana on jotain arvokkaampaa, kuten kalliimpi kamera tai läppäri, näille kannattaa ottaa arvotavaravakuutus. Se ei kustanna kovinkaan paljoa tavallisen matkatavaravakuutuksen päälle.
- Aina voimassa
arvotavarat kirjoitti:
Ja jos mukana on jotain arvokkaampaa, kuten kalliimpi kamera tai läppäri, näille kannattaa ottaa arvotavaravakuutus. Se ei kustanna kovinkaan paljoa tavallisen matkatavaravakuutuksen päälle.
taas neuvotaan mutta kunnon matkavakuutus korvaa kaikki ja esim. nuo kalliit matkatavarat jne. J asamlla myös esim. kotiinkuljetuksen jos sattuu sairastumaan jne. matkalla.
Yksinkertaista...ilmeisesti liiankin? - lisää..
Aina voimassa kirjoitti:
taas neuvotaan mutta kunnon matkavakuutus korvaa kaikki ja esim. nuo kalliit matkatavarat jne. J asamlla myös esim. kotiinkuljetuksen jos sattuu sairastumaan jne. matkalla.
Yksinkertaista...ilmeisesti liiankin?Ja jos sinulla on ihan tavallinen kotivakuutus 8irtaimistolle) se voipi ihan hyvin korvata ne matkatavaratkin. Jos nyt niillä rievuilla niin on väliä.
Et siis tarvitse matkalle kuin sen henkilövakuutuksen, jos pelkäät siellä sattuvan jotain. Harvoin sattuu (todella harvoin...), mutta jos henkihieverissä joudutaan kuskaamaan kotimaahan ambulanssikoneella on lasku aika muhkea. - Matkavakuutus
lisää.. kirjoitti:
Ja jos sinulla on ihan tavallinen kotivakuutus 8irtaimistolle) se voipi ihan hyvin korvata ne matkatavaratkin. Jos nyt niillä rievuilla niin on väliä.
Et siis tarvitse matkalle kuin sen henkilövakuutuksen, jos pelkäät siellä sattuvan jotain. Harvoin sattuu (todella harvoin...), mutta jos henkihieverissä joudutaan kuskaamaan kotimaahan ambulanssikoneella on lasku aika muhkea.kerran että kunnon kotivakuutuksessa on jo sekä henkilö- että tavaravakuutus. Ei siis erikseen ja mikä parasta on voimassa 24 h joka vuoden päivänä.
- Anonyymi
Tarviitko lääkärintodistuksen ?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen
ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?722699Kyllä nämä nyky autonakut ja autotki on heikloja
Vuoden vanha akku, eikä inahdakaan.... Pistin vara-akun just lataukseen ja lähen sillä antamaan apuvirtaa Jos ei toimi,252458Päivi Räsäsen seksipaljastus loksauttaa Katja Ståhlin leuat! Elämäni biisi kohujakso tv:ssä!
Elämäni biisi -suosikkisarjan uusinnat ovat startanneet ja nyt vuorossa on sarjan 2. jakso v. 2019. Sinisille sohville412131Muistan vuosikymmenten takaa
Toivottavasti voit hyvin ja jaksat työssäsi. Olet upea ja erinomainen ihminen, toivon kaikkea hyvää.131996Montako mitalia Suomi saa talviolympialaisista?
Nyt heittäkää veikkaus Suomen mitalisaldosta ja mistä lajeista metallilätkät tulevat. Oma veikkaukseni on 6 mitalia. -1081482- 1671343
- 511011
Kokemuksia Rehux Oy yrityksestä työpaikkana?
Jonkin aikaa seurannut kyseistä firmaa sivusta, näyttäisi, että tälläkin hetkellä olisi peräti 3 eri roolia tai paikkaa28954IS: Riitta Väisänen kärsii ikävästä vaivasta - Vaipparalli ja 40 antibioottikuuria takana...
71-vuotias Riitta Väisänen on kertonut tuoreista terveysongelmistaan. Väisänen on kertonut julkisuudessa jo aiemmin vaih16768Jos mies oikeasti haluaa sinut
Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois99761