Reissuun lähtö parin vkon päästä, kannattaako ottaa jtn vakuutusta matkatavaroille? voiko kentältä sellaisen ottaa, ja jos, niin mistä?
Matkatavaravakuutus?
7
684
Vastaukset
Kannattaa ottaa vakuutus, se korvaa paremmin kuin lentoyhtiöt. Ehdottomasti kannattaa ottaa matkustajavakuutus, mikä korvaa sairastumiset ym.
- lkölkö
Matkatavaroiden arvo yleensä pieni, verrattuna et jos sairastuu tai joku tapaturma matkalla sattuu. Kunnon matkavakuutus kattaa kaiken.
- arvotavarat
lkölkö kirjoitti:
Matkatavaroiden arvo yleensä pieni, verrattuna et jos sairastuu tai joku tapaturma matkalla sattuu. Kunnon matkavakuutus kattaa kaiken.
Ja jos mukana on jotain arvokkaampaa, kuten kalliimpi kamera tai läppäri, näille kannattaa ottaa arvotavaravakuutus. Se ei kustanna kovinkaan paljoa tavallisen matkatavaravakuutuksen päälle.
- Aina voimassa
arvotavarat kirjoitti:
Ja jos mukana on jotain arvokkaampaa, kuten kalliimpi kamera tai läppäri, näille kannattaa ottaa arvotavaravakuutus. Se ei kustanna kovinkaan paljoa tavallisen matkatavaravakuutuksen päälle.
taas neuvotaan mutta kunnon matkavakuutus korvaa kaikki ja esim. nuo kalliit matkatavarat jne. J asamlla myös esim. kotiinkuljetuksen jos sattuu sairastumaan jne. matkalla.
Yksinkertaista...ilmeisesti liiankin? - lisää..
Aina voimassa kirjoitti:
taas neuvotaan mutta kunnon matkavakuutus korvaa kaikki ja esim. nuo kalliit matkatavarat jne. J asamlla myös esim. kotiinkuljetuksen jos sattuu sairastumaan jne. matkalla.
Yksinkertaista...ilmeisesti liiankin?Ja jos sinulla on ihan tavallinen kotivakuutus 8irtaimistolle) se voipi ihan hyvin korvata ne matkatavaratkin. Jos nyt niillä rievuilla niin on väliä.
Et siis tarvitse matkalle kuin sen henkilövakuutuksen, jos pelkäät siellä sattuvan jotain. Harvoin sattuu (todella harvoin...), mutta jos henkihieverissä joudutaan kuskaamaan kotimaahan ambulanssikoneella on lasku aika muhkea. - Matkavakuutus
lisää.. kirjoitti:
Ja jos sinulla on ihan tavallinen kotivakuutus 8irtaimistolle) se voipi ihan hyvin korvata ne matkatavaratkin. Jos nyt niillä rievuilla niin on väliä.
Et siis tarvitse matkalle kuin sen henkilövakuutuksen, jos pelkäät siellä sattuvan jotain. Harvoin sattuu (todella harvoin...), mutta jos henkihieverissä joudutaan kuskaamaan kotimaahan ambulanssikoneella on lasku aika muhkea.kerran että kunnon kotivakuutuksessa on jo sekä henkilö- että tavaravakuutus. Ei siis erikseen ja mikä parasta on voimassa 24 h joka vuoden päivänä.
- Anonyymi
Tarviitko lääkärintodistuksen ?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1292083
Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi1051906Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?841679Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä
Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy661555Multa sulle
Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M331202- 841193
Nainen, olen tutkinut sinua paljon
Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm561152- 1101103
Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?
Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s471076Onko sulla empatiakykyä?
Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet441023