threshold

Franciscus

Moi! Kannattaako tuommosessa vanhassa Dellin C600 läppärissä nostaa rajaa jossa tuuletin alkaa jäähdyttämään ja jos niin miten onnistuu ? Pitääkö tuon jäähdyttää 50 asteessa? Kriittinen raja kai 75:ssä. Aika nopsasti vaan tuohon nousee eikä paljon mitää tarvii tuossa tehdä, tosin vanhahan tuo on. Olisi vaa mukava saada tuota meteliä pienemmäks. Lennyä käytän, olen yrittänyt noita trip_pointseja muokata mutta ei ota arvoja vastaan echolla.

2

261

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • deebiaan

      Käytät. Meinaan vaan, että gnome on melkoin tehosyöppö. Vaihda xfce4:een, tulee nopeammaksi ja säästyy sähköä.

      • Stumpwmmää ja fluxboxia. Tosin kun tuo tuntuu kuumenevan screenilläkin tuonne 50 asteeseen. Ajattelin vaa jos noita rajoja voi nostaa, kun tuo metelöinti vois vähentyy jos rajat ois vähän erilaiset. Tää kun käy lepotilassa vähän yli 35 asteen ja 40 astees tuo tuuletin lopettaa Niin tuo tuuletin ulvoo periaattees koko ajan. Tosin ei oo näistä läppäreistä silleen kokemusta. Pöytäkoneissa rajat ollu korkeempia. Sitten ku vielä tietäs pitääkö nuo Acpin lämmöt paikkansa tässä koneessa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Huomenta ihana

      Kauniskasvoinen ihanuus 😘 saan sut vielä
      Ikävä
      44
      7256
    2. Hei rakas...

      Miten on työpäivä sujunut? Rakastan sinua 💗
      Ikävä
      32
      4028
    3. Ei tämä etene ikinä

      Kun kumpikaan ei enää ota yhteyttä. Mä en ainakaan uskalla.
      Ikävä
      56
      3549
    4. Edelleen sitä on vaikea uskoa

      Että olisit oikeasti rakastunut muhun
      Ikävä
      46
      3062
    5. Vitsi mihin menit. Heti takasin.

      Mä näin sut tuu takasin! Oli kiire, niin en ehtiny sin perään!
      Ikävä
      17
      2786
    6. Toiveikas vai toivoton

      torstai? Ajatuksia?
      Ikävä
      37
      2258
    7. Voi ei! Jari Sillanpää heitti keikan Helsingissä - Hämmästyttävä hetki lavalla...

      Ex-tangokuningas on parhaillaan konserttikiertueella. Hän esiintyi Savoy teatterissa äitienpäivänä. Sillanpää jakoi kons
      Suomalaiset julkkikset
      48
      2236
    8. Koko ajan olet

      Senkin suhteen kiusannut. Halut on ihan mielettömät olleet jo pitkään
      Ikävä
      43
      2228
    9. Mukavaa päivää

      Mun rakkauden kohteelle ❤️ toivottavasti olet onnellinen
      Ikävä
      16
      2226
    10. Miksi et irrota otettasi

      Suhteeni?
      Ikävä
      46
      2191
    Aihe