Palsta hiljeni

katsovatkohan kaikki Louis Romania?
20239
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 20

Vanhimmat

Ei katso. Se vaan on sillä tavalla, että jos tällään peppuni tähän koneen äärelle ja palstalle paukahdan, niin 99%:n varmuudella puhelin soi. Hesan poika soitti ja siirryin parvekkeelle juttelemaan ihanaiseen auringon paisteeseen. Tekis mieli viedä patja parvekkeelle ja pistää ketarat oikooseksi.

Äänestä
  • Arjen rutiinien on pyörittävä oli päivä kuin päivä. Muutenkin tuosta liiasta löhöämisestä tulee vain vetelä olo. Minä taas tälläsin parvekkeelle pyykkitelineen, aurinkoon kuivumaan. Aamusella lenkillä kävin ja silloin jo paistoi aurinko, istuskelin kirkkopuistossa pitkän tovin ja katselin tyhjenneitä katuja. Poissa oli eilinen vilinä ja hurina, jäljellä muutama kulkija (ehkä olin liian aikainen) ja autoilija. Siinä oli hyvä istuskella ja mietiskellä.

    Äänestä

koska silitän pyykkiä.

Äänestä
  • silittelee pyykkiä =)))

    Äänestä

Jep tuli katsottua ja jupisin kun ei tullut tekstitystä.

Äänestä

Just heräsin päikkäreiltä. Aamupäivällä pienellä lenkillä, saunassa ja syötiin.. Nyt päiväkahvit ja pikkuhiljaa illan tullen töihin:)))

Äänestä

joku sanoi että olen sen näköinen?

Äänestä

sulle kuuluu, mitä tein ;))
Okei, ensin ulkoilua 1½ tuntia, sitten kahvit, luin kirjaa sohvalla, melkein nukahdin
ja taas tässä.
Mikä se sellainen romani on:)

Äänestä
  • kuulla naiselta roskaa syvää, ei ykskään neitonen palstalla voi,
    mulle näytellä ettei tiedä,
    sitä mikä sielussaan syvään soi.

    Sitä filmataan että ei mistään tiedä, sitä filmataan, kaikki on uutta.
    Vaan tyttösten runot on mulle sitä, mitä nuorena opin hyvin.
    No, menköön, on aina juttunsa syvin.

    Äänestä

Olen koko päivän yrittänyt etsiä sellaista apumiestä,jalat tuossa töröttää pystyssä valmiina, vaan kun ei ole ketään kuka vois ne kääntää...
No koko aamupäivä meni tuolien kokoamisessa ja sain ruuvattua jalat uuteen pöytään, mutta kun se on niin vietävän raskas etten yksin millään kykene, eikä ole näin pitkänä perjantaina sitä partiopoika palveluakaan.
Kaupassakin vierähti parituntia, Lohikyljykset tuossa nyt odottavat huomisia aterijoitsioitaan.
Nyt taas täytyy mennä tuonne puuhiin...

Äänestä
  • yskänpuuskaan luin että oot yrittäny etsiä sellaista apumistä jonka jalat törröttää valmiina pystyssä =))

    Äänestä

Sinustakin.

Äänestä
  • liioitella, sentään.
    Voihan se johtua mielipiteistänikin.

    Äänestä

on?

Äänestä
  • joku telkkarin hurmuri varmaan.
    Jossain öö-talossa.

    Äänestä

  • HTZA kirjoitti:

    joku telkkarin hurmuri varmaan.
    Jossain öö-talossa.

    Niinkuin sika limppuun. Täällä eilen illalla oli sellainen Handen aloitus jossa kirjoitettiin puuta heinää. Minäkin siellä loruilin pitkät tovit mutta läksin kesken nukkumaan ja aamulla se oli hävinnyt. Vähän harmitti, no onhan näitä ketjuja. Minullakin tahtoo olla paha tapa, etten saa asiaani sanottua sanalla tai parilla.

    Asiasta kolmanteen Jukka Virtanen on kirjoittanut elämäntarinaansa joka oli ainakin minun mielestäni hauska. Mies kun on sellainen sanataituri ja itseironia kukkii.

    Äänestä

  • UPDATE_9289596 kirjoitti:

    Niinkuin sika limppuun. Täällä eilen illalla oli sellainen Handen aloitus jossa kirjoitettiin puuta heinää. Minäkin siellä loruilin pitkät tovit mutta läksin kesken nukkumaan ja aamulla se oli hävinnyt. Vähän harmitti, no onhan näitä ketjuja. Minullakin tahtoo olla paha tapa, etten saa asiaani sanottua sanalla tai parilla.

    Asiasta kolmanteen Jukka Virtanen on kirjoittanut elämäntarinaansa joka oli ainakin minun mielestäni hauska. Mies kun on sellainen sanataituri ja itseironia kukkii.

    syntyy vain sanaseppoja. Fiksuja.

    Äänestä

Tietäis vaan kuka tai mikä se on....

Äänestä

Kävimpä tuota niin lenkillä sitten söin ja katselin tallennuksista "Viimeisen samurain", juttelin puhe-elimessä systerin kanssa, ja sellaista kaikkea pientä. ja nyt oon ihan vaan hetken tässä kun taas menen touhuamaan, huomenna tulee vieraita niin, niin..

Äänestä

hän se vasta ihana ja metka mies on, mutta en eilen katsonut sitä ohjelmaa, unohdin.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


HTZA kirjoitti:

katsovatkohan kaikki Louis Romania?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu