Synnin Runtelema

Eheytys...

Sielunvihollinen eli saatana on elämän vihollinen ja tuhoaja. Saatana ei tunne sääliä tai rakkautta ketään tai mitään kohtaan. Synti rikkoo aina ja runtelee pahoin. Kaikki mikä rikkoo elämäsi harmoniaa ja hyvinvointia on syntiä. Jumala on asettanut meihin omantunnon lain, joka muistuttaa meitä siitä mikä on oikein ja mikä on Jumalan tahto missäkin asiassa. Syntitottumuksia voi olla monenlaisia. Jeesus sanoo evankeiumissaan että on tehtävä parannus tavassaan elää, hylättävä synti ja syntitottumukset. Parannus on elämää suojeleva voima. Ihminen saa ehyemmän elämän jos taipuu Jumalan tahtoon omassa elämässään. Tämä on ihan minun omakohtainen kokemukseni. Jeesus rakastaa sinua! Hän haluaa eheyttää ja parantaa sinut niistä haavoista joita saatana on vihassaan sinuun lyönyt. Ota Jeesus vastaan kun hän kolkuttaa sydämesi ovella, lupaan sinulle et tule pettymään. Usko on voima, joka kantaa läpi tämän elämän aina iankaikkiseen elämään asti.

Siunausta päivääsi
Eräs kaidan tien kulkija ja Jeesuksen seuraaja Jumalan armosta

6

449

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • vapauteen

      On monia rankkoja uskontoja.
      Ristille naulittu toisinajattelija osoitti tien vaihtoehtoon.

      On hyvä huomata jatkuvasti uusia haitallisia tottumuksiaan.
      Vaikka kahviriippuvuus, tai tapa osallistua ajanhukkaan.
      Kannattaa välillä etsiä uutta tarkoitusta.
      Usko ei mene pilalle uusia näkemyksiä katsellen.

    • cybo-ceronimo-cabriel-61

      Ota 'kaidan tien kukija' huomioon se ettei jahvea ja perkelettä voi eroittaa toisistaan, et kai siis palvo Israelin jahvea, joka on loogisesti myös perkele kaiken lähteenä[kristiuskon mukaan]?

      ps. Jeesus Kristus = 666[laske vaikka ite]

      • Sontiainen.

        Mä tahdon tehdä mahdollisimman paljon syntiä,sen on pakko olla kivaa koska joku sekundamooses kieltää olemasta synnintekijä.Mä olen kuullu käsitteen syntisäkki ja mä haluan tulla isoksi syntisäkiksi.Ei se synti voi olla kun kivaa,muuten ei sitä kiellettäisi tekemästä.


      • cybo-ceronimo-cabriel-61
        Sontiainen. kirjoitti:

        Mä tahdon tehdä mahdollisimman paljon syntiä,sen on pakko olla kivaa koska joku sekundamooses kieltää olemasta synnintekijä.Mä olen kuullu käsitteen syntisäkki ja mä haluan tulla isoksi syntisäkiksi.Ei se synti voi olla kun kivaa,muuten ei sitä kiellettäisi tekemästä.

        Perisyntisyys riittää, ei kai sitä sen enempää tarvitse tehdä, kun on jo valmiiksi tuomiota varten synnit tehty.


      • Voi paska.
        cybo-ceronimo-cabriel-61 kirjoitti:

        Perisyntisyys riittää, ei kai sitä sen enempää tarvitse tehdä, kun on jo valmiiksi tuomiota varten synnit tehty.

        Nimim cypo-ceronimo-capriel-61.Kuka perkeleen roisto on mennyt tekemään mun synnit.Synnit on henkilökohtaista omaisuutta joihin toisilla ei ole mitään päätäntävaltaa.Se joka on ne tehnyt on epäreilu mulkku.


      • cybo-ceronimo-cabriel-61
        Voi paska. kirjoitti:

        Nimim cypo-ceronimo-capriel-61.Kuka perkeleen roisto on mennyt tekemään mun synnit.Synnit on henkilökohtaista omaisuutta joihin toisilla ei ole mitään päätäntävaltaa.Se joka on ne tehnyt on epäreilu mulkku.

        Luonnollisesti roisto, joka vie sinulta oikeudet hyvään ja pahaan.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Voiko normaali ihminen ryhtyä vasemmistolaiseksi?

      Tätä jäin pohdiskelemaan.
      Maailman menoa
      202
      4218
    2. SDP haluaa 40 000 nettomaahanmuuttajaa

      SDP:n Suunnanmuutos-vaihtoehtobudjetissa, käy ilmi, että demarit itse asiassa vaativat räjähdysmäistä ”työperäisen” maah
      Maailman menoa
      146
      3778
    3. Orpo: Velkajarrua vastustavaa puoluetta vaikea ajatella hallitukseen

      No Minja Koskelan kommunistipuolue jäi ulos tuosta. Kaikki eduskuntapuolueet vasemmistoliittoa lukuun ottamatta sopivat
      Maailman menoa
      95
      3152
    4. Hienoa! Eduskunta luopui käteisen käytöstä

      Nyt tuo sama muutos pitää saada myös muuhun yhteiskuntaan. Käteistähän ei tarvitse tänä päivänä enää kuin rikolliset.
      Maailman menoa
      43
      1589
    5. Ikävä sinua mies

      Vuosia kuluu, mutta tunteet ei ole hävinnyt. Tasoittuneet toki, kun ei olla nähty. Järki palannut päähän kuitenkin. Se i
      Ikävä
      19
      1438
    6. Sulla on avaimet ja keinot

      Jos haluat jatkaa tutustumista. Itse olen niin jäässä etten pysty tekemään enää mitään. Pidempi keppi johon on helpompi
      Ikävä
      25
      1375
    7. Mikä tämä henkilö mahtaa touhuta Parkanossa

      Kamalaa https://www.ylasatakunta.fi/teksti/pirkanmaan-karajaoikeus-vangitsi-koiran-tappamisesta-epaillyn-6.68.127794.b58
      Parkano
      33
      1367
    8. Orpo loukkaantui fasismiin viittaavasta sanavalinnasta

      Mutta miksi loukkaantui? Orpohan on tehnyt yhteistyötä fasistien kanssa jo vuonna 2019, siis jo neljä vuotta ennen loukk
      Maailman menoa
      27
      1341
    9. Kiinnostaa - ei kiinnosta - kiinnostaapas

      Selittäkää hämmentyneelle miksi miehiä ei ikinä kiinnosta silloin, kun sitä olisi itsekin kiinnostunut? Sitten kun siirt
      Sinkut
      116
      1130
    10. Martina haluaa Marbellaan

      Martinan tekisi mieli ottaa lennot Marbellaan, jossa näkisisi kauniita ja hyväntuulisia ihmisiä. No sitten pitää matkust
      Kotimaiset julkkisjuorut
      215
      1053
    Aihe