Kotka-Hamina seudun kirpparit yms.

Kertokaahan onko Kotka-Hamina-Kouvola-Virojoki-Lappeenranta linjalla mitään hyviä kirppareita tai kierrätyskeskuksia joista huonekaluja kannattaa käydä tsekkaamassa? Yhdeksi vinkiksi sain Karhulan kierrätyksen, mutta onko muuta?
3263
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

SOTEK,Karhulassa.

Äänestä

on Tuunaus, siel on jotain huonekaluakin aina myytävänä

Äänestä

Miehikkäläs kirkkoo vastapäätä oli joku paikka minne kerran eksyttiin, jotain huonekaluu, hyväkuntosta, halpaa

Äänestä

Kommentoi aloitusta


sisla kirjoitti:

Kertokaahan onko Kotka-Hamina-Kouvola-Virojoki-Lappeenranta linjalla mitään hyviä kirppareita tai kierrätyskeskuksia joista huonekaluja kannattaa käydä tsekkaamassa? Yhdeksi vinkiksi sain Karhulan kierrätyksen, mutta onko muuta?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu