Linkkien kopiointi

Kertokaapa nyt varsin havainnollisesti, että miten noita linkkejä oikein kopioidaan?

Leikitään nyt vaikka niin, että haluaisin saada tämän kirjoituksen klikkaamalla luettavaksi vaikkapa tuolla Ruoka & Juoma-sivulla, niin mitkä olisivat toimenpiteet joilla homma hoituu?
Kiitos jo etukäteen.
4358
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Vie hiiren osoitin osoiterivillä olevan osoitteen päälle/klikkaa oikealla/valitse kopioi/mene sivulle ja viestiin johon haluat linkin laittaa/klikkaa hiiren oikea/valitse liitä. Nyt olet asentanut toimivan linkin joka johtaa sivulle josta linkin kopsasit.

Äänestä
  • Perään välilyönti jos esimerkikksi Jippiin sivulle

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Aloittelija kirjoitti:

Kertokaapa nyt varsin havainnollisesti, että miten noita linkkejä oikein kopioidaan?

Leikitään nyt vaikka niin, että haluaisin saada tämän kirjoituksen klikkaamalla luettavaksi vaikkapa tuolla Ruoka & Juoma-sivulla, niin mitkä olisivat toimenpiteet joilla homma hoituu?
Kiitos jo etukäteen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu