Suomen Unicefin hekilökunta kirjoittaa. Artikla 25: kodin ulkopuolelle sijoitetut lapset Artikla hukkuu helposti muiden atikloiden joukkoon, mutta sen sanotaan olevan vahva.
Google haku > sijoitetut lapset
Google haku > sijoitetut lapset
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Tuossa Unicefin linkissä löytyy runsaasti aineistoa, josta näillä kotinurkilla, joista ole vissiin "takapajulan soosut" tiedä hökäsen pöläystä, tai sitten ne salaavat tietojen levittämistä, kuten myös monet suomalaiset tiedotusvälineet estävät "asiattomien tietojen" pääsyn kansalaisten tietoon.
Lukekaa ja selatkaa linkkiä. Poimikaa siitä linkkejä tähän ketjuun.
Allaolava linkki on Unicefin henkilökunta kirjoittaa sivustolle osioon Lasten oikeudet 11.6.2006.
Väärinkäytösten uhriksi joutunutta lasta on autettava toipumaan ja hänen sopeutumistaan on on edistettävä. Lasta on suojeltava kaikenlaiselsta seksuaaliselta hyväksikäytöltä.
Päivän kysymys. Voivatko lapset ja nuoret joutua myös sossun mielivallan kohteeksi. Eivätkö he noudata kansainvälisiä sopimuksia?
Linkissä löytyy myös muuta luettavaa. Sivun lopussa on sekä englanninkielinen, että suomenkielinen linkki, jossa voitte lähetää mielipiteitä.
http://unicef.typepad.com/main/lasten-oikeudet/
***************