Päiväksi, minne?.

sp3de

Moi!. Kesällä tarkoitus lähteä Losiin kolmatta kertaa. Paikat ja Kalifornia tuttua huttua, mutta päivän retken jonnekin muualle voisin tehdä. Katsellut välimatkoja, niin vaihtoehdoiksi muodostuneet Phoenix,Portland tai Tijuana Mexicossa. Nevada ja Las vegas on jo nähty. Mihin noista vaihtoehdoista olisi järkevää mennä nopeasti päiväksi käymään?. Junalla/dösällä tarkoitus kulkea. Luulisi Losista tehtävän esim. Päivän retkiä tuonne Tijuanaan? vaikka en ole netistä löytänyt. Eihän siinä päivässä paljon kerkee, mutta tyhjää parempi! Kiitti vinkeistä!.

6

734

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 7+9

      ei enaa suositella matkoja, on niin paljon huumerikollisuutta. Vuosia sitten se oli suosittu paikka mutta nyt tulee hallitukselta varoituksia. Olen itse kaynyt monta kertaa, ei siella paljon mitaan nakemista ole. Yksi paakatu taynna turistirihkamaa.

    • Mites esimerkiksi Catalina Island?

    • USA:lainen

      Kuvitella tekevasi paivaretken esim. Portlandiin kun ajoaika omalla autolla on n. 17 tuntia. Kokemukseni mukaan Phoenixista ajaa San Diegoon n. neljassa tunnissa ja sielta on viela pari tuntia Los Angelesiin. Junalla ja bussilla matka tulee viela vaikeammaksi ellei ihan mahdottomaksi.

      • Sp3de

        San Francisco ?. Junalla n.3h . Pääseekö pääasemalta helposti "must see" paikkoihin?


      • tosi spede
        Sp3de kirjoitti:

        San Francisco ?. Junalla n.3h . Pääseekö pääasemalta helposti "must see" paikkoihin?

        Kerro kerro se juna joka menee kolmessa tunnissa tuon matkan.


    • suosittelen

      San Diego on hyvä vaihtoehto.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ootko nainen noin mustis musta

      Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t
      Ikävä
      50
      3347
    2. Sen kerran kun siellä käyn

      Voisit olla paikalla💚💛☘️
      Ikävä
      15
      1740
    3. Kumpa tietäisin. Miehelle.

      Vieläkö toivot jotain viestiä, vai suutuitko taas...kun...🤔
      Ikävä
      36
      1721
    4. Ajattelen sinua tänäkin iltana

      Olet huippuihana❤️ Ajattelen sinua jatkuvasti. Toivottavasti tapaamme pian. En malttaisi odottaa, mutta odotan kuitenkin
      Ikävä
      17
      1661
    5. Miksi kaipaat

      Ja olet elämässäni vielä kaiken tämän jälkeen? Eikö kaikki ole jo selvää välillämme?
      Ikävä
      25
      1392
    6. Kauan säkin jaksoit

      Minun perässä juosta. Kunnes pahoitit mielen. Kuinka monta anteeksipyyntöä olet vailla? 🧐
      Ikävä
      40
      1322
    7. Sä olet nainen kuuluisa..

      ..etkä mitenkään hyvällä tavalla.
      Suhteet
      61
      1299
    8. Miehelle...

      Oliko kaikki mökötus sen arvoista? Ei mukavalta tuntunut, kun aloit hiljaisesti osoittaa mieltä ja kohtelit välinpitämät
      Ikävä
      90
      1085
    9. Mietin tässä T....

      Oletko jo kesälomalla.?Keli on ihanaa, ja sinä nautit veneilystä.... Edelleen käyt mielessä.... En ole unohtanut sinua..
      Suhteet
      22
      1033
    10. Joel Harkimo ja Janni Hussi eroavat

      Tämä on ilon päivä 😊
      Kotimaiset julkkisjuorut
      128
      984
    Aihe