Voitko suositella jotain? Mihin ei kannata mennä? Paljonko naisten nahkatakki maksaa? Maksuvälinevaihtoehdot? Uskaltaako maksaa Visalla?
Marmariksen nahkaliikkeet
7
2498
Vastaukset
- Ansku
Liikkeitä löytyy vaikka kuinka paljon ja hinnat ovat takeilla luokkaa noin alkaen 80€- ja siitä ylöspäin. paljon riippuu mitä nahkaa, mikä pituus ja uutta vai perinteistä mallia. Kannattaa kierrellä monissa ja tinkiä. Ostin viime syksynä kaksi nahkatakkia. Toinen 150€ ja toinen 250€. maksoin toisen euroilla ja toisen visalla. Molemmat ostin liikkeestä nimeltä SHOW LEATHER joka on keskustassa katetulla ostoskadulla eli basaarissa. kun kyselee kauppiailta liikkeen nimellä niin pitäisi löytyä. Takit ovat todella hyviä ja mallit erilaisia joten ei ihan heti samanlainen takki kävele vastaan. Samaan hintaa sai vielä hihojen lyhennykset, vetoketjun nappien tilalle ja povi taskun sekä kännykälle oman taskun.Jos käytte siellä niin kannattaa pyytää liikkeen johtaja Niyazi Karacan paikalle. Hän puhuu tosi hyvin myös suomea joka helpottaa asiointia mm.tinkimistä. Todella hyvää palvelua. Tuttavat ostivat myös takkeja samasta liikkeestä yht.9 ja kaikki ovat olleet tyytyväisiä.
- Viivi
Olen myös takkini ostanut samaisesta liikkeestä kuin Ansku ja maksanut visalla. Niaz on todella mukava ja suomalaisten ystävä. Ohitse et pääse etteikö hän sinua huomaa ja aina on kiva käydä kertomassa kuulumiset. Ja se on mukavaa että hän ei koskaan tyrkytä mitään vaan saat omaan tahtiin miettiä ostatko vai et.
- BigAri
Itse ostimme pari vuotta sitten nahkatakit ja maksoimme n.150€ kpl. Ostopaikka oli Metropol niminen liike, jonka pitäjät ovat sukua hotelli Metropolin Bekolle. Maksoimme Visalla ja kaikki sujui hyvin.
- Joka kerta
Moi !
Joka reissulla Marmarikseen, olen ostanut jotain kyseisestä Show Leather liikkeestä. Kaikki ostamani takit ovat olleet tosi hyvälaatuisia !!! Ei ole tarvinnut kauppoja katua kotimaassa ! Ja se on siellä ihanaa, ettei todella tyrkytetä mitään ! Saa ihan rauhassa katsella ! Liike löytyy basaarista, kun tulet Atatürkin parsaalta päin, toinen katu vasemmalla, kävelet sitä kujaa seuraavaan risteykseen saakka. Liike siinä risteyksessä oikealla puolella. Suosittelen !
- Tietämätön??
Tietääkö kukaan tämän Niyazi Karacanin sähköpostiosoitetta tai puhelin numeroa. Olin marmariksessa elokuussa 2005, ostin itselleni nahkatakin ja kaksi muksujen takkia. Maksoin kaikki takit ja Niyazi lupasi lähettää ne suomeen 2 viikon kuluessa. Mutta eipä ole vieläkään kuulunut takkeja. Nyt toivonkin että joku ystävällinen katsoisi käyntikortistaan hänen osoitteen ja laittaisi sen tänne. Itselläkin oli käyntikortti, mutta takatulomatkalla lompakkoni varastettiin. Että näin. Kiitos jo etukäteen jollekkin ystävälliselle.
- ikkrakuttek
Vanha aihe ja voi olla että itsellä menee aiheen vierestäkin, mutta kirjoittelenpa silti.
Suurimmalla osalla siis hyviä kokemuksia ko. herrasta ja liikkeestä, hienoa! :) Sen verran satun tätä Niyazia kuitenkin huonoksi onnekseni tuntemaan, etten missään tapauksessa halua vapaaehtoisesti olla tekemisissä hänen kanssaan. Toki ihmiset muuttuvat ym. p*skaa. Ja itse nahkatuotteethan joista keskustelussa oli alunperin kysymys, voivat ollakin todella laadukkaita ja hyviä kauppiaan ominaisuuksista huolimatta, sitä en kiellä. Toivottavasti teette hyviä löytöjä Show Leatherista. :)
Muistuttaisinpa silti ihan vaan yleisesti, ketään syyllistämättä, ettei kaikki mikä kiiltää ole kultaa.. Kuten viimeisen kirjoittajan kokemuksestakin ilmeisesti voi päätellä? Kuten sanottu, mahtavaa jos nykyisin hän on mahtava suomalaisista tykkäävä herrasmies, mutta oman kokemukseni perusteella haluaisin kuitenkin kehottaa ihmisiä pitämään silmät auki. Kuten tietysti suurin osa ihmisistä tekeekin uusien ihmisten kanssa, uusissa tilanteissa, ulkomailla ollessaan jne. jne. :)
Ja ei, en ole mikään katkera, mustasukkainen ex-tyttöystävä tms. En vain pidä epärehellisyydestä jne...- Anonyymi
Varsinainen "kasanova" kyseinen nahkakauppias Niyazi Karacan. Hyvin on hallussa taito miten "asiakasta" huijataan. Nyt jo kuusikymppinen ,mutta onkohan vielä taito tallella.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sanna Marin teki sen, mihin muut eivät pystyneet - sote kerralla maaliin
Yli 15 vuotta Suomessa vatvottu sote-uudistus meni lopulta läpi Sanna Marinin hallituksen aikana. Edeltävät hallitukset8410511Pikkupersu osoitti olevansa hieman yksinkertainen
"Heikosti älykkyystesteissä pärjänneistä lapsista tulee muita todennäköisemmin ennakkoluuloisia ja konservatiivisia", uu1418774Marinin hallitus hyväksyi soten (105-77) vuonna 2021
vastaan äänesti Kok, persut, KD, Liike Nyt. Nyt on sitten käynyt niin kuin on käynyt. Pääkirjoitus: Sanna Marin jätti906067Jos on heikkolahjainen ja laiska koulupudokas, niin silloin äänestää vasemmistopuolueita
näin tämä on käytännössä aina mennyt. Jos ei älyä ole paljon suotu, niin ei silloin inssiksi opiskella, vaan päädytään604268Enää viisi yötä Sannan kirjaan
Ihan täpinöissään tässä odotellaan. Vaikea pysytellä aloillaan, kun koko ajan tekisi mieli jo kirjakauppaan rynnätä, mut524219Kannattaako suomalaisen duunarin enää äänestää vasemmistopuolueita
sillä eivät ne tunnu kovasti ajavan suomi-duunarin etuja. Jos katsotaan Vasemmistoliittoa, niin sehän on ihan feministi804070Sanna-kulttilaiset hehkuttaa edelleen Marinia, vaikka esim. Sote oli susi jo syntyessään
mutta kulttilaiset eivät ole järjen jättiläisiä, ja sanoihin Lasse Lehtinenkin, että Suomessa on pohjoismaiden tyhmimmät503719Professori: Maahanmuuttajien rikollisuutta hyssytellään - hävytöntä
Kriminologi Jukka Savolaisen mukaan ikä ja vaikeat olosuhteet eivät riitä selitykseksi. – Tutkitun tiedon valossa sanoi673179Marin teki sen mihin muut eivät pystyneet, vei susi-Soten maaliin
ja sitten hävittyjen vaalien jälkeen lähtikin vastuuta pakoon...... "Professori: sote-uudistus on täysi susi. Sosiaali73107IL - 100 000 potentiaalista sotilasta pakeni Ukrainasta!
"Ukrainasta nuorten miesten joukkopako Liki 100 000 asevelvollisuusikäistä miestä on poistunut Ukrainasta parin viime k672955