Ollaan lähdössä miehen kanssa häämatkalle maailmanympäri ja mielellään otettaisiin vinkkejä eri kohteisiin. Matkalle lähdetään elokuun puolivälissä.
Matkasuunnitelma:
HongKong 5 pv
Bali 17 pv
Singapore 3 pv
Tokio 3pv
Los Angeles -täältä 3 viikkoa aikaa suunnistaa autolla New Yorkiin
New York n. 7 pv
Lontoo 2 pv
Netistä oon yrittäny kaikkea katsella, mutta olisi kiva saada vinkkejä täältäkin. :)
vinkkejä häämatkallemme
m
2
1225
Vastaukset
- ryuyuuyuudu
Nyt on mitään matkoja suunitella.
http://eldgos.mila.is/eyjafjallajokull-fra-thorolfsfelli/ - höpöö höpö
ja hemmetin raskas häämatka tulossa??? 3 viikkoa autolla halki jenkkilän...mahtavaa ja niin kurjaa on tuo reissaminen. Minä en usko tuosta riviäkään että joku näkee ko vaivan ja käyttää aikaansa noin turhaan reissaamiseen ja vielä häämatkalla? Lyön vetoa että tarina ei ole tosi vaan mielikuvitusta. Ja miksi Lontoossa vain 2 pv...kun aikaa 4 viikkoa jenkkeissä? Ja Singapore/Hongkong? Tuo paljasti koko homman.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi
Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.1176329Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies
Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk3806142Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?
Työmatkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotellisurmasta tie695970Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"
sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni3443962Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten
Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril1452365Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina
Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.42345Orpo pihalla kuin lumiukko
Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA1191403- 121241
- 1861085
- 59887