Hakusessa on Berliinistä hinta-laatusuhteeltaan edullinen ja siisti perhehotelli/huoneistohotelli lähellä julkisia kulkuyhteyksiä. Käymme mm. Berliinin eläintarhassa. Matkabudjetti on tiukka, joten kaikki hyvät vaihtoehdot otetaan mieluusti vastaan, samoin vinkit lapsiystävällisistä ruokapaikoista, jonne voi mennä 3 vilkkaan lapsen kanssa.
Mamma Hämeenlinnasta
Mamma Hämeenlinnasta
Vastaukset 4
Vanhimmat
Tarkistapas kolmen tähden http://www.booking.com/hotel/de/weissensee.html - jopa 4 aikuista hintaan 70 euroa/huone/yö, viideskin saa ilmaisen sängyn, jos alle 8 v.
Onko tästä CONFORT HOTELLISTA Julkista kulkuyhteyttä "lähellä", esin s-bahn, U-bahn, tai strassebahn?
Hotelli vaikutti hyvältä...
Apartment am Brandenburg Tor (www.apartmentmitte.de). Nimensä mukaan aivan Brandenburgin Torin lähettyvillä - eli aivan Holocaust Memorialin vieressä. Hyvät kulkuyhteydet ja siistit huoneet; nk. huoneistohotelli l. keittiö, olkkari, makareita ja kylppäri... Edullinen hinta; itse kokeiltu - voin suositella.
Hotellin vaihtoehtona voi olla myös vuokrahuoneisto. Esim. www.homeaway.fi kautta löytyy Berliinista tarjontaa. Terv. myös viisihenkinen matkailijaperhe