Hei.
Tarkoituksenamme on kysyä asiaa vielä hotellistakin, mutta tietäisivätkö kokeneemmat Prahassa käyneet vastata jo jotain?
Meitä on ainakin neljän hengen seurue lähdössä syksyllä Prahaan ja aiomme nelistään ostaa lennot hotelli -paketin. Mukaamme saattaa lähteä myös viides kaveri, mutta hän ostaisi sitten lennon erikseen jos pääsee mukaan. Hän ei ole mukana paketissa, koska ei voi vielä pitkään aikaan tietää tilanteestaan.
Aiomme majoittua Hotel Andelissa. Ilmeisesti jo varauslomakkeessa on kenttä, johon voi ilmoittaa lisävuoteen tarpeen. Onnistuuhan lisävuoteen hommaaminen vielä silloinkin, kun kaverimme tietää tulevansa mukaamme? Eli pystyyhän lisävuoteen hinnan maksamaan vielä hotellissakin? Kaiken järjen mukaan sen pitäisi onnistua ottamalla vain yhteyttä ennen saapumista (tai vielä hotellissa paikan päälläkin) ja maksamalla sitten perillä.
Miten on?
Hotelli Andel ja lisävuoteen saanti tarvittaessa
3
534
Vastaukset
- mutua...
Täällä kysymykseen saat vain mutu-vastauksia. Tässä yksi sellainen:
Voi onnistua, mutta aivan yhtä hyvin voi olla ettei onnistukaan.
Uusien hotellien perushuoneet ovat aika tiukkoja, eikä joka huoneeseen lisävuode edes kunnolla mahdu.
Mutta asiahan selviää hotellista kysymällä. Tai sitten otatte ylimääräiselle matkustajalle oman huoneen - mikäli hotellissa tilaa on.- --------------------
Hotellin sivujen mukaan huoneisiin saa lisävuoteen 15 euron vuorokausihinnalla. Lisävuoteen mahtumisen ei siis pitäisi olla ongelma.
Ongelma on vain se, onko lisävuode maksettava samassa pakettissa kuin kaikki muukin vai voiko sen hommata ja maksaa erikseen? Tästä kuulisin mielelläni kokemuksia.
Oman huoneen hommaaminen tuskin on opiskelijabudjetilla mahdollista. - juuupa
-------------------- kirjoitti:
Hotellin sivujen mukaan huoneisiin saa lisävuoteen 15 euron vuorokausihinnalla. Lisävuoteen mahtumisen ei siis pitäisi olla ongelma.
Ongelma on vain se, onko lisävuode maksettava samassa pakettissa kuin kaikki muukin vai voiko sen hommata ja maksaa erikseen? Tästä kuulisin mielelläni kokemuksia.
Oman huoneen hommaaminen tuskin on opiskelijabudjetilla mahdollista.Tuohon kyllä pitävää vastausta et saa muuten kuin ottamalla yhteyttä suoraan hotelliin.
Käytäntö varmaan hotellista toiseen vaihtelee näissä asioissa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun694801KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar1883745- 1823395
Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?763175Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo502899- 251984
- 241921
- 1791724
- 301676
- 431385