Hei.
Tarkoituksenamme on kysyä asiaa vielä hotellistakin, mutta tietäisivätkö kokeneemmat Prahassa käyneet vastata jo jotain?
Meitä on ainakin neljän hengen seurue lähdössä syksyllä Prahaan ja aiomme nelistään ostaa lennot hotelli -paketin. Mukaamme saattaa lähteä myös viides kaveri, mutta hän ostaisi sitten lennon erikseen jos pääsee mukaan. Hän ei ole mukana paketissa, koska ei voi vielä pitkään aikaan tietää tilanteestaan.
Aiomme majoittua Hotel Andelissa. Ilmeisesti jo varauslomakkeessa on kenttä, johon voi ilmoittaa lisävuoteen tarpeen. Onnistuuhan lisävuoteen hommaaminen vielä silloinkin, kun kaverimme tietää tulevansa mukaamme? Eli pystyyhän lisävuoteen hinnan maksamaan vielä hotellissakin? Kaiken järjen mukaan sen pitäisi onnistua ottamalla vain yhteyttä ennen saapumista (tai vielä hotellissa paikan päälläkin) ja maksamalla sitten perillä.
Miten on?
Hotelli Andel ja lisävuoteen saanti tarvittaessa
3
571
Vastaukset
- mutua...
Täällä kysymykseen saat vain mutu-vastauksia. Tässä yksi sellainen:
Voi onnistua, mutta aivan yhtä hyvin voi olla ettei onnistukaan.
Uusien hotellien perushuoneet ovat aika tiukkoja, eikä joka huoneeseen lisävuode edes kunnolla mahdu.
Mutta asiahan selviää hotellista kysymällä. Tai sitten otatte ylimääräiselle matkustajalle oman huoneen - mikäli hotellissa tilaa on.- --------------------
Hotellin sivujen mukaan huoneisiin saa lisävuoteen 15 euron vuorokausihinnalla. Lisävuoteen mahtumisen ei siis pitäisi olla ongelma.
Ongelma on vain se, onko lisävuode maksettava samassa pakettissa kuin kaikki muukin vai voiko sen hommata ja maksaa erikseen? Tästä kuulisin mielelläni kokemuksia.
Oman huoneen hommaaminen tuskin on opiskelijabudjetilla mahdollista. - juuupa
-------------------- kirjoitti:
Hotellin sivujen mukaan huoneisiin saa lisävuoteen 15 euron vuorokausihinnalla. Lisävuoteen mahtumisen ei siis pitäisi olla ongelma.
Ongelma on vain se, onko lisävuode maksettava samassa pakettissa kuin kaikki muukin vai voiko sen hommata ja maksaa erikseen? Tästä kuulisin mielelläni kokemuksia.
Oman huoneen hommaaminen tuskin on opiskelijabudjetilla mahdollista.Tuohon kyllä pitävää vastausta et saa muuten kuin ottamalla yhteyttä suoraan hotelliin.
Käytäntö varmaan hotellista toiseen vaihtelee näissä asioissa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nasima löi Jussille luun kurkkuun
Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse5409083Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"
jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r1646249Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?
Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos3775302Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa
SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli674778Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta
Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s1004401Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun
ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta1664083SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat
Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha1853982- 962001
- 1081493
- 501036