olen 17v tyttö enkä ole eläissäni tavannut poikaa jolla ei heti ensimmäisenä ole mielessä seksi..eikö pojat osaa muuta ajatella? mukavaksi ja normaaliksi ymmärtämänsä poikakin osoittautuu ajan kuluessa tällaiseksi sairaaksi jolle SE on kaikki kaikessa...on elämässä muutakin..ja sitten ulkoäkö. miksi tytön pitäisi olla "nätti" jos pojankaan ei pidä? aika harva jätkä on "hyvännäköinen" mutta silti moni tyttö hyväksyy sen...mutta poijille ei kelpaa ihan mikä tahansa...mikä kaikkia vaivaa? ei ennenvanhaankaan naiset olleet mitään missejä ja silti löysivät itselleen miehen ja saivat lapsia jne.
tahdon kysyä
sairasko??
4214
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
joo tahtoo se kai niin monilla olla. ite haluisin kyl kans jotain vakavempaa piakkoin
ovat biologisesti vahvassa asemassa suvunjatkon kannalta, ja se vietti näkyy voimakkaasti "pillun haluamisena". Taivaalliseltahan se tuntuukin ja statusta kasvattaa. Tytöt ovat aivan eri asia tässä, he haluavat vakavaa suhdetta ja hellyyttä, mutta miehellä on mielessä "naisen saaminen" näin se vain on, varsinkin nuorella iällä. se ei TODELLAKAAN ole sairaus.
Ei kyllä rumillakaan pojilla helpoa oo saada iitselleeen tyttöystävää. yleensä kyllä rumilla tytöillä on ennemmin poikaystävä kuin rumilla pojilla tyttöystävä.
kyllä itse jätkänä haluan mielummin kunnon suhteen kuin pelkkiä yhen illan panoja, mutta joskus en halua tytöstä muuta kuin pillua. Toisaalta jos haluasin seurustella jonkun kivan tytön kanssa josta välitän niin en todellakaan mene pilaamaan sitä juttua siten että painostaisin sitä seksiin vaan naisen mukaan on edettävä.