Onko Playstation Networkilla olemassa suomenkielistä tukea tai edes suomalaisia auttavaa tukea vaikkapa englanniksi? Networking sivuilta ei saa suoraan minkäänlaisia yhteystietoja ja pienen etsimisen jälkeenkin "käteen jäi" ainoastaan brittien verkkotuki. Britit ilmoittivat kohteliaasti, että eivät auta suomalaista, mutta kehottivat jatkamaan tuen etsimistä ja antoivat jopa etsiskelyn helpottamiseksi uuden osoitteen, joka ei johtanut minnekään. Loppujen lopuksi on melko mielenkiintoista, miten hankalaksi Playstation on tehnyt tuen pyytämisen. Mistähän mahtaa johtua moinen!?
PSN-tili
11
6830
Vastaukset
- jepmastera
http://fi.playstation.com/ps3/support/
PS3 tukipuhelin
Finland (Monday-Friday 12-18)
358 600 411 911 (€0,79 per minute)
[email protected]- 239812iouoi123eo1i
Laittamasi Ps3-tuki sivu on juurikin se, mitä itse tutkiskelin ja josta tietoa etsin, mutta en pysty sitä löytämään edelleenkään. Mistä sinä sait nuo tiedot? Ja kiitos vaivannäöstä!
- jepjepjooo
239812iouoi123eo1i kirjoitti:
Laittamasi Ps3-tuki sivu on juurikin se, mitä itse tutkiskelin ja josta tietoa etsin, mutta en pysty sitä löytämään edelleenkään. Mistä sinä sait nuo tiedot? Ja kiitos vaivannäöstä!
Joo, huonosti on ilmoiteltu PS3 omilla sivuilla kun ei vieläkään löydy. Aukioloaikakin on aika syvältä, kun tuen tarve on yleensä myöhemmin iltapäivällä/illalla sekä viikonloppuisin.
- auttakaa!
minula on nyt sellainen ongelma että kun ostin 20e psn rahakortin ja kun yritän lunastaa sitä niin store valittaa etta an error has occured! sitten ennen sitä se valitti että "this maybe no longer valid" jos joku keksisi jotain apua !
- Jepulisjeex
Kyllä ne ihan Suomeksi auttoi minua ps3 store peliongelman toimimattomuudessa ja laittoivat sen kuntoon.
Lähetin ilmoitsken tuonne Nordikin sivuilta sähköpostilla. - vittuuntunut_henkilö
on kyllä ihan paska tuo psn-tuki. mulla käyttäjä on hakkeroitu. on sign in ID, eli sisäänkirjautumis sähköposti vaihdettu ilman että on mun sähköpostista kysytty lupaa. yritän apuva saaha tuelta, mutta sanovat että pitäs soittaa niiden tuen numeroon joka on 0942450803, mutta oon nytten kaks päivää klo 10-16 sinne soittanut parin minnuutin välein eikä siellä kukaan vastaa. pittääköhän sitä junalla lähtee helsinkiin ja tiiliskivi ikkunaan laittaa että ossaavat vastata.
- sdklfjdkljfklsd
Se on sitä suomalaista palvelua jolla tämä yhteiskunta pitäisi nostaa suosta ylös. Asiakaspalvelijoiden sijasta Suomesta löytyy kyllä vartijoita ja poliiseja pilvin pimein eli heti loppuu yksinäisyys jos heität sen tiiliskiven ikkunan läpi, pian on kaksi jääkaapin kokoista ukkoa taluttamassa sinua maijaan.
- Samat_ongelmat
Saitko lopulta yhteyden sinne? Ja miten?
- sutsuki
www.sony.fi Etsikää sieltä apu -osoitteita/tukea. Itse sain tuki kontaktin sieltä. Sekä AA-kerhosta :)
- Anonyymi
Mulla kans kävi nii et pelasin call of dutya adwanced warfarea ja sit se pomppas yhtä äkkiä 50 master prestige enkä ite pelannu sitä sinne. Sit vaihoin mun sähköpostin ja käyttäjänimen ja ku menin uudella konsolilla ja uusilla käytäjänimellä ja sähköpostilla nii edelleen oon 50 master prestigellä
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Olen päivä päivältä vain varmempi siitä että rakastan sinua
Onhan se tällä tuntemisen asteella jokseenkin outoa, mutta olen outo ja tunne on tunne. 😊921393Verovähennysten poisto syö veronkevennykset pieni- ja keskituloisilta
Kokoomuslaiset ja perussuomalaiset kansanedustajat jakavat kilvan postauksia, jossa kerrotaan miten kaikkien työssäkäyvi1841360Hei rakas mies. Olisi yksi kysymys, mielellään rehellinen vastaus edes täällä..
Mitä sinä minusta haluat?761155- 891096
- 82941
- 81935
- 36889
Kelloniemeltä harvinaisen lapsellista käytöstä valtuustossa
Olipa harvinaisen ala-arvoinen esitys kelloniemeltä valtuustossa. Alkoi Nivalaa oikein matkimalla matkimaan siteeratessa66855Satonen Kelaan, on paras mies ?
Kukaan ei ole tehnyt enemmän Kelalle asiakkaita kuin Satonen kokoomuksineen, näin ollen täyttänee paikan edellytykset v61825Korjaamo Kiesifix
Hei. Kävin viime viikolla tuolla korjaamolla, siistiä oli mutta yksi asia jäi mieleen!Joitakin jätkiä istui ja katseli/5821