matkakertomuksiako?

writer

Tämän palstan pitäisi sisältää matkakertomuksia mutta sisältö on lähinnä yleistä matkailusta höpinää.
Tekstin maksimimäärä on 5000 merkkiä, sillä ei vielä matkakertomusta kirjoiteta, keskustelukirjoituksille ehkä sopiva määrä.
Tässä olisi mielestäni parannuksen paikka.

3

575

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • matkalle taas...

      Luen noita tasoltaan hyvinkin erilaisia kertomuksia mielelläni. Itse en ole kirjoittanut yhtään; omat reissut ovat siinä määrin yksityisiä, että jaan ne ainoastan lähipiirin kanssa.
      Kun nyt kuitenkin otat aika voimakkaasti kantaa palstan kirjoituksiin kysynkin, montako kertomusta itse olet kirjoittanut?

      • writer

        Matkakertomusta olen kirjoittanut. Tällekin palstalle yritin lähettää mutta tuo 5000 merkkiä ei riittänyt.
        Toki minäkin luen mielelläni kaikenlaista, mutta edelleenkin kysymykset ja vastaukset kuuluvat mielestäni omille osaalueilleen eivätkä suinkaan matkakertomukset otsikon alle.


      • ymmärrys hoi
        writer kirjoitti:

        Matkakertomusta olen kirjoittanut. Tällekin palstalle yritin lähettää mutta tuo 5000 merkkiä ei riittänyt.
        Toki minäkin luen mielelläni kaikenlaista, mutta edelleenkin kysymykset ja vastaukset kuuluvat mielestäni omille osaalueilleen eivätkä suinkaan matkakertomukset otsikon alle.

        Aloittajan kanssa. Jokaisen lukutaitoisen tulisi ymmärtää minne kuuluu keskustelukirjoitukset ja minne matkakertomukset.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko kertonut jo muille tunteistasi?

      Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.
      Ikävä
      66
      3132
    2. Kesä, kesä!

      Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k
      Tunteet
      9
      1841
    3. Minkälaisesta seksistä

      haaveilet kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      111
      1730
    4. Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.

      Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes
      Maailman menoa
      224
      1239
    5. Olisin ottanut sinusta akan itselleni

      Mutta olitkin aika itsepäinen ja hankala luonne.
      Ikävä
      125
      1019
    6. Pitikö mennä rakastumaan

      Oi kyllä, kyllä piti. Kiitos vaan sulle mies! Todella kiitän..
      Ikävä
      98
      978
    7. Mitä tai ketä kaivattusi

      muistuttaa?
      Ikävä
      60
      944
    8. Miksi nuori ottaa hatkat? Rajut seuraukset: seksuaalinen hyväksikäyttö, väkivalta, huumeet...

      Lastensuojelu on kriisissä ja nuorten ongelmat kasvussa Suomessa. Hatkaaminen tarkoittaa nuoren luvatta poistumista omil
      Maailman menoa
      67
      926
    9. Shokki! Suuri seikkailu -kisassa todellinen jättiyllätys - Tämä muutos järkyttää varmasti monia!

      No nyt on kyllä aikamoinen ylläri, peli todellakin kovenee…! Lue lisää: https://www.suomi24.fi/viihde/shokki-suuri-seik
      Viihde ja kulttuuri
      6
      855
    10. Ei sua pysty unohtamaan

      Ei vaan yksinkertaisesti pysty
      Ikävä
      84
      849
    Aihe