Kahvalämppärit

Miss Kawasaki

Kertokaas kokemuksii onko hyvät, ääreisverenkierto marlboron tappama, joten kylmillä keleillä näpit valkosena... Oisko lämpökahvoista apuja?

2

416

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tottamaartoimii

      tottakai on apua.
      Bilteman toimivat mutta tupet on tosi rumat,tosin taitaa noi vastaavat olla kaikki yhtä lelun näköisiä missä on vastukset valmiina.
      Noita vastus "mattoja" saa ostettua ja saa itse asentaa mieleisten tuppien alle mutta näytti niin hankalalta hommalta saada noita vastuksia menemään sinne joten ostin valmiin setin.
      nyt otin juuri pois käytöstä ja takas pistän taas syksyllä :)
      Täytyy jossain vaiheessa testata miten tuon maton ujuttaminen käytännössä onnistuu ettei tarvitse vähän väliä vaihdella tuppeja..

    • TimoEv

      Ostaessani taannoin uutta pyörää, siihen asennettiin alkuperäisenä lisävarusteena kahvalämppärit. Nyt niistä kokemusta saaneena ihmettelen miksi niitä ei asenneta ihan kaikkiin pyöriin.
      Ne ovat erinomaiset kapineet.
      Valkosormisuuteen vaikuttaa lisäksi tärinä, joten kunnon ( painavat ) kahvanpääpainot ovat tässä tapauksessa myös ihan asiaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Orpo räyhää: kansan on muututtava

      Orpon mukaan kansa ei elä kokoomuksen kanssa samassa todellisuudessa, ja sen vuoksi kansan on muututtava. Kas kun ei san
      Maailman menoa
      259
      3251
    2. Muovikassikartelli

      Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell
      Talousrikokset
      20
      1799
    3. Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta

      Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.
      Maailman menoa
      23
      1473
    4. Nainen, nyt esitän muutaman skenaarion

      Asumme yhdessä ja seurustelemme. 1. On ilta ja olet sohvalla makoilemassa ja räpläät kännykkääsi. Makuuhuoneesta kuulu
      Ikävä
      138
      1332
    5. Mikä tekee sen

      Vetovoiman kaivatussasi?
      Ikävä
      81
      1304
    6. Et taida paljoa

      treffeillä käydä? 😆 mieheltä Naiselle
      Ikävä
      104
      1278
    7. Kristillinen kaste toimitetaan upottamalla veteen - pään valelukaste ei kelpaa

      Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen puhdistautumiseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali verta
      Kaste
      153
      1082
    8. Oikea kaste on syntisten kaste

      Oikea kaste on syntisten kaste. Vain syntisiä tulee kastaa. Itsensä uskoviksi ja vanhurskaiksi julistaneita ei tule ka
      Kaste
      58
      1055
    9. Harmittaako joku

      Harmittaako joku asia tai asiat, mitä on tapahtunut tai jäänyt tapahtumatta?
      Ikävä
      137
      1018
    10. Upotuskaste on raamatullisin kaste

      Jokainen raamattua lukenut tietää sen. Päivänselvä asia. Vauvalle annettu kaste ei löydy raamatusta.
      Kaste
      717
      977
    Aihe