Mikä Pentikin lautanen kuvassa?

Vahinko kävi..

Moi!

Ongelma: rikoin vahingossa Pentikin lautasen ja nyt pitäisi löytää tilalle toinen vastaava. Hankaluus tulee siitä, että tuota lautasta ei saa enää Pentikin liikkeestä enkä tiedä mikä tuon sarjan nimi on, eli huuto.netin tms. käyttö on myöskin hankalaa.

Mitä sarjaa tämä lautanen on? Halkaisija 30 cm, sinertävät reunat. Kuva kertoo tarkemmin: http://i44.tinypic.com/10psvv8.jpg

Mistä tällaista olisi hyvä kysellä? Onko huuto.netistä kalastelu paras vaihtoehto, vai tuleeko teille joku parempi foorumi mieleen?

Kiitoksia avusta!

1

1141

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mumimama

      En muista nähneeni tuollaista Pentikin lautasta, mutta voisit laittaa kyselyä Pentikille suoraan, ja liittää kuvan mukaan.
      Uskon, että saat sieltä vastauksen sekä sarjan nimeen, että siihen, onko mahdollista saada vielä uusi lautanen rikki menneen tilalle ;)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ei käy sääliksi sitä miestä

      Sitä saa mitä tilaa.
      Ikävä
      179
      1702
    2. Muistakaa pojat tämä.

      Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.
      Ikävä
      109
      903
    3. En ehkä onnistu siinä

      Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.
      Ikävä
      58
      745
    4. Mitä mieltä olet?

      Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo
      Ikävä
      97
      666
    5. Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin

      Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset
      Ikävä
      207
      644
    6. Mies,oletko koskaan...

      Käyttänyt maksullista naista?
      Ikävä
      133
      618
    7. Oletko päättänyt

      Että luovutat minun suhteeni
      Ikävä
      48
      566
    8. Pahoin pelkään nainen

      että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus
      Ikävä
      50
      548
    9. Kirjoita kolme sanaa

      mistä kaivattusi voisi sinut tunnistaa.
      Suhteet
      37
      546
    10. Viesti jonka haluaisit lähettää...

      hänelle. Onko jokin pieni tunniste jonka vain te tiedätte. Onko naiselta miehelle tai toisinpäin, joku joku päivämäärä
      Ikävä
      16
      522
    Aihe