tiivistys???

oon rakentaas sellast puu laatikkoo nii ku ruuvasin yhtee ne palaset ni parist kohtaa ne irvistää vähän jonku 1cm ni millä saisin tiivistyttee ne??
1117
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

sentin irvistää, eli susi tuli, pura ja tee uus.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


vähä avuton kirjoitti:

oon rakentaas sellast puu laatikkoo nii ku ruuvasin yhtee ne palaset ni parist kohtaa ne irvistää vähän jonku 1cm ni millä saisin tiivistyttee ne??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu