IHANAA PURINAA LISÄÄ

raitahäntä

Sain eilen yllättävän palautteen. Olin tarjonut ystävälleen, joka omistaa kaksi ihanaa kissaa, PURINA STERIL CATTIA maistiaisiksi. Heti kun ruoka oli kissojen ruokakupeissa, alkoi kilpasyönti, niin että hännät tutisi. Silmänräpäyksessä PURINA oli pistetty poskeen ja lisää halusivat kovasti. Ei ikinää ollut semmoista ruokahalua, kertoi ystäväni, ei ne nyt muuta ruokaa söisikään. Mitä ihmeen ainetta siinä PURINASSA on, kun kissoista se on niin IHANAAA!

3

305

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mutta oleellinen

      Mutta yksi asia on kuitenkin varma. Se ei johdu" puhtaista ja luonnollisista" raaka-aineista yms. plaa plaa plaa. Jotain esanssia/aromivahvennetta tms. siinä luultavastikin on-

      • raitahäntä

        Miksi taas alkaa se "tikun silmässä"- etsiminen, kun kissa itse tietää, mikä hänelle maistuu, sisälsi se sitten vaikka aromeja tai muuta lisäainetta!


      • lienee sallittu?
        raitahäntä kirjoitti:

        Miksi taas alkaa se "tikun silmässä"- etsiminen, kun kissa itse tietää, mikä hänelle maistuu, sisälsi se sitten vaikka aromeja tai muuta lisäainetta!

        Kait sitä nyt voi keskutella ilman kitinää? Totta kait kissalle maistuu ruoka, joka on tehty sille houkuttelevaksi. Ei sen kanssa ole mitään tekemistä sen "hyvyyden" kanssa.

        Mäkkärin ja Hesen "herkut" maistuvat ihmisille, mutta ovatko ne terveellisiä. Kannattaisi joskus vähän funtsia asioita eikä mennä virran mukana.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Moikka rakas

      Oon miettinyt meidän välistä yhteyttä viime aikoina. En ihan osaa pukea sanoiksi, mitä kaikkea tunnen, mutta halusin vaa
      Ikävä
      50
      13779
    2. HS: Kuka vielä uskaltaa mennä sairaalan ensiapuun?

      https://www.hs.fi/mielipide/art-2000011212025.html Tässä on hyvin ajankohtainen mielipidekirjoitus koskien Malmin sairaa
      Maailman menoa
      197
      2109
    3. Gallup: kaivattusi syntymävuosi

      Minä vuonna kaipaamasi henkilö on syntynyt?
      Ikävä
      118
      1531
    4. Mitä tapahtunut

      Poliiseja monta autoa+panssariauto Porista kpäähän päin tänään klo n.20 kuka hurjistunut ?
      Kankaanpää
      17
      1455
    5. Ökyrikas Kurkilahti mussuttaa veroistaan

      Pakeni aikoinaan veroja Portugaliin mutta joutui palaamaan takaisin kun Suomi teki verotussopimuksen Portugalin kanssa.
      Maailman menoa
      125
      1380
    6. Yhdysvalloissa työllisyys paranee, Suomessa työttömyys kasvaa, missä vika?

      Miten tämä on mahdollista että 177 000 uutta työllistä tuli USAssa yhdessä kuukaudessa, vaikka Trump on ruorissa? Orpon
      Maailman menoa
      340
      1290
    7. Jos tämän vaan sulkee ja avaa 5 vuoden päästä

      Täällä on luultavasti edelleen näitä ihan samoja juttuja. On kuin kauniit ja rohkeat samat jutut junnaa. Heips. 👋🏻 E
      Ikävä
      10
      1093
    8. Missäpäin,,,

      Lapuaa tapettu ihminen viime yönä ? Hurjaa touhua nykymeno täällä...
      Lapua
      12
      935
    9. Onko PS kaaoksessa?

      Kuinka pahasti kulissit heiluu? Tulenarka aihe? Kyllähän vaalitappio toisensa jälkeen on vakava paikka, mutta jospa P
      Perussuomalaiset
      73
      876
    10. Mitähän ne katseet merkitsee

      Kun et saa sanaa suustasi.
      Ikävä
      99
      753
    Aihe