IHANAA PURINAA LISÄÄ

raitahäntä

Sain eilen yllättävän palautteen. Olin tarjonut ystävälleen, joka omistaa kaksi ihanaa kissaa, PURINA STERIL CATTIA maistiaisiksi. Heti kun ruoka oli kissojen ruokakupeissa, alkoi kilpasyönti, niin että hännät tutisi. Silmänräpäyksessä PURINA oli pistetty poskeen ja lisää halusivat kovasti. Ei ikinää ollut semmoista ruokahalua, kertoi ystäväni, ei ne nyt muuta ruokaa söisikään. Mitä ihmeen ainetta siinä PURINASSA on, kun kissoista se on niin IHANAAA!

3

314

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mutta oleellinen

      Mutta yksi asia on kuitenkin varma. Se ei johdu" puhtaista ja luonnollisista" raaka-aineista yms. plaa plaa plaa. Jotain esanssia/aromivahvennetta tms. siinä luultavastikin on-

      • raitahäntä

        Miksi taas alkaa se "tikun silmässä"- etsiminen, kun kissa itse tietää, mikä hänelle maistuu, sisälsi se sitten vaikka aromeja tai muuta lisäainetta!


      • lienee sallittu?
        raitahäntä kirjoitti:

        Miksi taas alkaa se "tikun silmässä"- etsiminen, kun kissa itse tietää, mikä hänelle maistuu, sisälsi se sitten vaikka aromeja tai muuta lisäainetta!

        Kait sitä nyt voi keskutella ilman kitinää? Totta kait kissalle maistuu ruoka, joka on tehty sille houkuttelevaksi. Ei sen kanssa ole mitään tekemistä sen "hyvyyden" kanssa.

        Mäkkärin ja Hesen "herkut" maistuvat ihmisille, mutta ovatko ne terveellisiä. Kannattaisi joskus vähän funtsia asioita eikä mennä virran mukana.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä elukkaa kaivattusi

      muistuttaa? Vastaan ite myöhemmin. Miehelt.
      Ikävä
      65
      4170
    2. Haleja ja pusuja

      Päivääsi kulta 🤗🤗💋❤️❤️❤️ kaipaan sinua Tänäänkin.. Miksikäs se tästä muuttuisi kun näin kauan jatkunut 🥺
      Ikävä
      46
      3929
    3. Onko mukava nähdä minua töissä?

      Onko mukava nähdä minua töissä vai ei? Itse ainakin haluan nähdä sinut 🤭
      Työpaikkaromanssit
      33
      3426
    4. Oi mun haniseni

      Mul on ihan törkee ikävä sua. En jaksais tätä enää. Oon odottanut niin kauan, mutta vielä pitää sitä tehdä. Tekis mieli
      Ikävä
      16
      2753
    5. Hei rakas sinä

      Vaikka käyn täällä vähemmän, niin ikäväni on pahempaa. Pelkään että olen ihan hukassa😔 mitä sinä ajattelet? naiselle
      Tunteet
      34
      2689
    6. En kirjoita sulle tänne

      Enään nainen. Olen kyllä kiltisti enkä ala mihinkään kuin tosirakkaudesta. Kanssasi sitten jos se on mahdollista ja pidä
      Ikävä
      14
      2502
    7. Kyllä mulla on sua ikävä

      Teen muita juttuja, mutta kannan sua mielessäni mukana. Oot ensimmäinen ajatus aamulla ja viimeinen illalla. Välissä läm
      Ikävä
      10
      1994
    8. IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä.

      IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä. IS uutisoi torstaina Toni Imm
      Maailman menoa
      8
      1129
    9. Nainen, tunnusta että olet varattu ja tyytymätön suhteeseesi

      Ja siksi pyörit täällä ikävä palstalla etsien sitä jotain jota elämääsi kaipaat. ehkäpä olet hieman surullinen, koska ta
      Ikävä
      144
      1102
    10. Mitä ajattelet

      Mies minusta tänään?
      Ikävä
      80
      986
    Aihe