Tassutarha

Paljon onnea hoitoeläinkodin uudelle yrittäjälle! Olen käynyt pariin otteeseen paikassa ja oli hienoa nähdä niin ammattitaitoista ja eläinystävällistä toimintaa. Toiset on pahoja eläimille, koska ei välitä. Toiset tietämättömyyttään. Onneksi jotkut pitää myös eläinten puolta.

http://tassutarha.net/
61174
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

on hyvä paikka lemmikeille. Laura on pätevä ja napakka hoitaja. Oli hieno juttu, että hän otti jatkaakseen Toivon aikaansaamaa löytökoti/hoitolaa Nuijamaalla. Onnea ja menestystä toivottelen minäkin Lauralle.

Äänestä

Erinomaisen hienoa työtä eläinten hyväksi. Tutustukaa ihmeessä Tassutarhan sivuille !! Kiitos löytöeläinkodin pitäjälle ja eläinten hoitajille , että jaksatte ;)

Äänestä

Olemme samaa mieltä !
Tassutarhassa pidetään löytoeläimistäkin erittäin hyvää huolta.
Ei Lappeenrannan kaupunki, arvosta tälläistä toimintaa, kun Löytöeläimille tarkoitettu paikka ei saa kaupungilta, kuin mitättömän summan rahallista korvausta !
Lappeenrannan kaupungilla on kyllä, työntää rahaa, muihin jonninjoutaviin tarkoituksiin, kuten lämmitetyt kadut, herrojen omiin palkkoihin ym.
Lappeenrannan kaupungin, pitäisi jo ruveta arvostamaan, tätä hyvää työtä, mitä nämä eläinten ystävät tekevät, eläinten hyväksi.
Koska tämä on laissa säädetty, että joka kaupungeissa pitää olla paikka, mihin eläimet voidaan viedä hoitettavaksi, sen paikan ja hoidon on velvollinen kustantamaan LAPPEENRANNAN KAUPUNKI

Äänestä
  • Käsittäkseni kaupunki maksaakin löytöeläinten pidosta 14vrk ajalta.
    Mikäli omistajaa ei löydy, eläimet joko lopetetaan, tai etsitään uusi koti.
    Kertokaa, jos olen väärässä.
    Lauralle kiitokset eläinten hyvästä hoidosta.

    Äänestä

Tassutarhan Laura tekee työtä sydämestään. Tuntipalkoille ei ympäripyöreillä työpäivillä pääse, joten kyllä työn täytyy olla hänelle kutsumus.

Jos haluat auttaa Tassutarhaa ja kodittomia eläimiä, niin voit tehdä ruoka-, tarvike- ym. lahjoituksia heille.

Äänestä

Kyllä näin on ! Kaupungin päättäjät saisivat herätä . Hävettää , kun lukee mihin laitetaan rahaa esim. johtajien AUTOIHIN ??? EI KUULEMMA MISSÄÄN MUUSSA KAUPUNGISSA SUOMESSA toimita tälläisissä mittakaavoissa näissä auto asioissa. Josta päästään aasin sillala seuraavaan asiaan . Sain uuden lehden nimeltään Inez siellä oli pieni kirjoitus myös eläin asiaa ja kehoitettiin käymään inez.fi sivuilla. käykää tutustumassa kyselyihin vastauksista ym.. kautta eläinten hyväksi rahaa. En ole itse vielä käynyt , mutta heti tämän kirjoituksen jälkeen aijon mennä tutustumaan. Kirjoituksessa kerrottiin myös Deltta Auton hienosta tempauksesta lahjoittaa kaksi autoa SEY:n eläinsuojelutarkastuskäyttöön autot nimetty Lahjaksi ja Urhoksi. Täälläkin , kun huoltoasemat / autoliikkeet osaisivat tempaista löytöeläinten hyväksi. Lahjoittamalla polttoainetta tai jopa autoja käyttöön löytöeläinten hyväksi työskenteleville eläin taloille!!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


W kirjoitti:

Paljon onnea hoitoeläinkodin uudelle yrittäjälle! Olen käynyt pariin otteeseen paikassa ja oli hienoa nähdä niin ammattitaitoista ja eläinystävällistä toimintaa. Toiset on pahoja eläimille, koska ei välitä. Toiset tietämättömyyttään. Onneksi jotkut pitää myös eläinten puolta.

http://tassutarha.net/

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu