Tämä lienee jo miljoonas aihe kyseisestä kirjailijasta.
Se vain piti sanomani, että huh huh, kuinka paljon enemmän tätä kirjailijaa arvostettaisiin mm. tälläkin palstalla, jos hän vain olisi mies. Naurattaa lukea palstan kateellisten paskanjauhajien väkätystä.
Lienee itsestäänselvyys, että Oksanen osaa kirjoittaa - terävistä, vaikkakin tosista, mielipiteistään huolimatta. Ei hän muuten Vinlantia-palkintoa olisi napsinut, ehei.
Jos vain sattuisi Sofi olemaankin Santeri, niin olisi toinen ääni kellossa näillä keski-ikäisillä kirjailijanaluilla, joista ei sitten kuitenkaan koskaan tullut mitään. Mikä sääli, että itsetuntoa on nostettava näinkin alhaisella tyylillä.
Sofi Oksanen...
nauran......
3
591
Vastaukset
- olet..
Näin se on nähtävä.
- Narsismus
Luontaatyöntävämpää ihmistä kuin Oksanen on vaikea löytää.
- MM
Narsismus kirjoitti:
Luontaatyöntävämpää ihmistä kuin Oksanen on vaikea löytää.
Miten hyvin tunnet hänet? Miksi hän on mielestäsi luotaantyöntävä? Mitkä hänen kirjoistaan olet lukenut? Mitä niistä ajattelet?
Oletko tosiaan narsisti? Nehän ovat aivan sietämättömiä ihmisiä, tekevät pahaa suurelle joukolle lähelleen vaikka sattamalta joutuvia ihmisiä, läheisistä puhumattakaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1145356
Kalasataman talossa lienee rakennusvirhe
Ei pitäisi olla mahdollista parvekkeen kautta tulipalon kiivetä katolle saakka kuin korkeintaan ylimmästä kerroksesta.2762196- 911756
Kristillinen Kaste on syntisten kaste, ei itsensä uskoviksi julistaneiden kaste
Raamatun mukaan vain syntisyyden vuoksi kastetut saavat kasteen hyödyn, syntien anteeksisaamisen ja Pyhän Hengen lahjan2401210Venäjä teki mahtavan iskun Kiovaan?
Miksi Ukraina ei kykene tekemään Moskovaan yhtä mahtavia iskuja.3411197Kaipaatko nainen
Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd1051120- 501119
Nojatuoli !
Uutta kehiin, kun edellinen pikavauhtia täyttyi, pitäisikö kiittää näitä asian jouduttaneita? Pilvet leijaa, sadetta en1531116- 1121079
Toivotko koskaan mies...
Että nähtäis ja aloitettais alusta, puhtaalta pöydältä tutustuminen. Olit oikeassa ei me kunnolla tunnettu. Olin hölmö.821022