Aina kuin Firefoxin avaa niin tulee joku ihmeen Java Console päivitys. Vaikka painaa sen "käynnistä uudelleen", niin eipä siinä mitään tapahdu. Samat ilmoituksen tulee uudelleen ja uudelleen. Kun avaa vaikka jonkun nettiradion, niin ilmoitus lätkähtää heti ruutuun, mutta radio alkaa kyllä soimaan vaikka sulkeekin nuo päivitys-sydeemit. Välillä se ilmoittaa, että Flash on poissa käytöstä, mutta pelit ja vieot silti pyörii. Mitäköhän pelleilyä tää ny on?
Tässä vielä kuvan kera.
http://img199.imageshack.us/img199/1534/javapelleilya.png
Toivottavasti tuli oikealle palstalle, ja toivottavasti tulee järkeviä vastauksia, ei mitään pelleilyä täälläkin.
Java Console Firefox
4
2933
Vastaukset
- ########
Poista kaikki muut konsolet paitsi 6.0.19 joka on uusin.
Jos tuokaan ei auta, poista sekin ja asenna java käsin uudestaan
http://www.java.com/en/download/index.jsp- Aloitteleva 40v
Kerro tyhmälle: Kun päivitin javan kone nopeutui,ainakin tuntuu siltä. Aikaa päivityksestä noin tunti.
Kysymys: Nopeutuiko,vai luulenko vaan ? - aaarghh
Aloitteleva 40v kirjoitti:
Kerro tyhmälle: Kun päivitin javan kone nopeutui,ainakin tuntuu siltä. Aikaa päivityksestä noin tunti.
Kysymys: Nopeutuiko,vai luulenko vaan ?Itelläni tuo Java ongelma jatkuu edelleen. Kun avaa jonkun pelin, niin kestää ikuisuus ennen kuin se lätkäisee ruutuun jonkun "Virhe: komentosarja ei vastaa kutsuihin" - "pysäytä komentotiedosto/jatka" ja sitten rupeaa pyörittämään peliä niin hitaasti, että ei siitä tuu mitään.
Sitten tuolla työkalut - lisäosat - liitännäiset -kansiossa on hirveästi jotain Javasydeemejä (Platform SE 6 U11, Deployment toolkit ja vielä jotain Netscape plugin hommia)
Mitäs tää nyt on, mistä näitä ihmeen Javapäivityksiä sun muita "lisäosia" pukkaa koko ajan?
- runeh
kun pelaan runescapea sinne tulee click for details kysyn sitä täältä
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ensi kesänä
Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta663372Tukalaa kuumuutta
Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh453184Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.
Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa1222688- 432538
- 311953
Okei, myönnetään,
Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘271860- 481636
Mihin hävisi
Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä861487- 391330
- 821199