Tangoo markkinat

Nopeasti selailin ja tässä ehdottomasti paras ääni http://satumaa.yle.fi/tangomarkkinat/tangomarkkinakilpailijat-2010/rikhard-hagert
Kattokaa 1-2-3 on kaajeilla makunystyrät
11290
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat
  • Nimi viittaisi Venäjän suuntaan.

    Äänestä

  • Kertoilija,.,.,. kirjoitti:

    Nimi viittaisi Venäjän suuntaan.

    Juu kuullostaa makialta ... Nimen perusteella jotai Turkista päin? Mulla on muutama tuttu jotka sieltä kotoisin ja nimeltään sevinz.. tai miten toi ny kirjoitetaa..

    Äänestä

  • Turun sanomissa juttu kilpailijasta (keskiviikon lehessä) on ainakin asunu ikäsä täällä ja ympäri maailmaa juuret..

    Äänestä

  • Joensuussahan nimenomaan on noita venäjänmorsioita. En tietenkään tiedä, hyvin tyttö kyl laulaa. Pisteen annoin...

    Äänestä

  • eitietoooo kirjoitti:

    Joensuussahan nimenomaan on noita venäjänmorsioita. En tietenkään tiedä, hyvin tyttö kyl laulaa. Pisteen annoin...

    ei ois mahotonta.

    Äänestä

  • ??? kirjoitti:

    ei ois mahotonta.

    hyyvin tyttö ainakin vetää oli mistä oli ...ääneni annoin

    Äänestä

  • ??? kirjoitti:

    ei ois mahotonta.

    tämä on Kurdi nainen. Kurdit on romanien serkkuja.

    Äänestä

kylmä laulaja. Ei hyvä, ei minkäälaista tunnetta. Sanon voitajat; Allan JKL. Ja tuo Kurdi nainen.

Mutta,- ensi vuona , kun romani naiset tulee kunnolla esiin. Tämä oli hyvä aloidus zitronilta, niin muutkin tohtivat tulla ensi vuona esiin

Äänestä
  • mielestäni tämä mies lauloi suht puhtaasti ja karmismaa on kunhan pääsee vähän eteen päin niin se alkaa näkyä. sillä katsoin että pärjää varmasti isommalla lavalla. ääntä ja taitoa selvästi on mutta tuossa oli kyllä selvä jännitys päällä vielä..

    Äänestä

  • 1231231 kirjoitti:

    mielestäni tämä mies lauloi suht puhtaasti ja karmismaa on kunhan pääsee vähän eteen päin niin se alkaa näkyä. sillä katsoin että pärjää varmasti isommalla lavalla. ääntä ja taitoa selvästi on mutta tuossa oli kyllä selvä jännitys päällä vielä..

    kaikki mannet laulussa hakkaa!!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


1231412 kirjoitti:

Nopeasti selailin ja tässä ehdottomasti paras ääni http://satumaa.yle.fi/tangomarkkinat/tangomarkkinakilpailijat-2010/rikhard-hagert
Kattokaa 1-2-3 on kaajeilla makunystyrät

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu