Seaorgpaljastuksia

MetroGM

1

457

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • se vanha tuttu

      Tässä linkissä ranskalainen nainen kertoo kokemuksistaan Seaorgissa vuosina 1990-1999 Kööpenhaminassa ja syistään lähteä sieltä. Nimettömänä.

      Hän vetää esiin jälleen sen natsikortin. Jos natsit arvostivat älyä, tehokkuutta, terveitä elämäntapoja, perhettä, eläinsuojelua jne. niin ollessamme eri mieltä heidän päämääristään, tuleeko meidän siis olla tyhmiä, tehottomia, elää epäterveesti, lopettaa perheiden kannustus, kiduttaa eläimiä jne. ?

      Eiköhän ne ryhmän päämäärät ja tavoitteet ole se, johon tulisi keskittyä.

      Sitten siellä puhuttiin jälleen aika monen vuoden pituisesta sopimuksesta. Itse allekirjoitin aikoinaan sopimuksen, jossa lupauduin antamaan oman panokseni maailman ilman sotaa, rikollisuutta ja sairautta saavuttamiseksi ja maailman, jossa rehellisellä ihmisellä on oikeuksia. Sen sopimuksen voisin allekirjoittaa uudelleen milloin vain. Sopimuksen pituus oli ainakin minulle lähinnä symboolinen. Uskon elämän jatkuvan ikuisesti muodossa tai toisessa enkä tietenkään voi tietää millainen se muoto on joskus miljoonan tai miljardin vuoden kuluttua. Luulen, että aika moni seaorgilainen ajattelee kuten minä.

      Minusta ihmisten pitäisi saada keskustella näistä asioista vapaasti.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mihin kaivattusi

      Ja sinun juttusi kaatui?
      Ikävä
      160
      6981
    2. En löydä sinua

      En löydä sinua täältä, etkä sinä varmaankaan minua. Ennen kirjoitin selkeillä tunnisteilla, nyt jätän ne pois. Varmaan k
      Ikävä
      26
      4088
    3. Ketä julkkista

      kaivattunne muistuttaa?
      Ikävä
      47
      3397
    4. Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän

      Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi
      Maailman menoa
      135
      3138
    5. Opettelen sun jokaisen virheen

      ja rakastan sua.
      Ikävä
      51
      2906
    6. Ne oli ne hymyt

      Mitä vaihdettiin. Siksi mulla on taas niin järjetön ikävä. Jos haluat musta eroon päästä niin älä huomioi mua. Muuten kä
      Ikävä
      26
      2286
    7. Miten, milloin

      Se onnistuisi sun luona
      Ikävä
      43
      2256
    8. Hajoaako persut kuten 2017?

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011217813.html Tämä on totisinta totta. Persut on murroksessa. Osa jättää puolueen
      Maailman menoa
      272
      2013
    9. Kamala uutinen: Henkilö kuoli Tokmannin pihaan Kankaanpäässä- Jäi trukin alle

      IL 9.5.2025 Ihminen kuoli Kankaanpään Tokmannin edustalla perjantaina aamupäivästä. Poliisin mukaan henkilö oli jäänyt
      Kankaanpää
      55
      1975
    10. Mitä haluat oikeasti

      Mun ymmärtävän? Sitäkö ettet rakasta ja ole valmis mihinkään?
      Ikävä
      29
      1856
    Aihe