Eli pikkusiskoni on 13 ja hänen poikaystävänsä on 16(minun ikäinen) pitäisikö siihen puuttua? (en aio ottaa huutoja porukoilta.)
3 Vuotta ikäeroa?
mietteliäs007
7398
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
No jos se 16-vuotias on kunnon poika, niin turhapa lienee puuttua. Mutta jos on kaljajuoppo ja pillun
perään, niin vetele turpiin.
Ota mut, oon 20, nii ei enää kateus haittaa. Ja ikä kuroo eron umpeen.
Seuraa sivusta hiljaa,ja kerro vaikka vanhemmillesi.
16v. on liian vanha 13vuotiaalle :) 13vuotias on vasta lapsi,vaikka kovasti yrittääkin olla aikuinen.Siskosi ei välttämättä nyt kiitä sinua sekaantumisesta,mutta tee se hänen omaksi parhaakseen.Joidenkin vuosien päästä oikeasti viimein aikustuttuaan,niin hän on oppinut arvostamaan tekoasi ,ja kiittää sinua:) ole rohkea!
saa seurustella kunhan ei ole yhdynnässä sanoo laki.
mutta ilman tota lakia on liian suuri tohon ikään nähden.
tuommonen ikä ero ei ole enään paha jos mies on 20 ja tyttö 17
Jep, tuossa iässähän se ikäero tuntuukin isolta, mutta sitten kun ollaan "aikuisiässä" niin sit se on normaalia. Mutta kun miettii, että siskos on 13v ja mietin itseäni kun olin tuon ikäinen, ei mua sillon suhteet kiinnostanut. Siskoni täyttää 13v joulukuussa, ja jos sillä ois 16v poikaystävä niin ei herranjumala -.- Ottais tuossa iässä edes ikäisensä jos haluaa seurustella :)) Mut ehkä kenties kokeiluja vielä ;)
Mun tyttöystävä on 18 vuotta nuorempi kuin mä. Se on kamalan nuori kun se on vasta 40.
16 v vanhana en vielä seurustellut, puhumattakaan 13 v vanhana.