Kaukosuhteeseen paras liittymä?

Tyttöystävä muuttaa helsinkiin ja välimatka kasvaa 150 kilometriin. Mikä olisi paras liittymävaihtoehto, kun pääasiallisesti kumpikin soittavat eniten toisilleen, ja paljon. Ennen taisi olla DNA:lla maraton-liittymä, jolla 40E kuussa sai puhua niin paljon kuin vaan jaksaa..vastaavaa nykyisin?Mikä olisi se paras vaihtoehto vain kahdenkeskeisiin puheluihin? Ehdotuksia otetaan vastaan..
151424
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

....sonera one...vain 13 senttiä min vuorokauden ajasta riippumatta. Sillä 40e DNA:n kuukausittaisella maksulla puhutte reilun 5 tuntia kuussa...

Äänestä
  • Sonera one nimittäin jos vertaa siihen että sä voit maratonilla puhua niin paljon kuin huvittaa mutta jos puhut Soneralla 5 t niin sä maksat siitä sen 39 euroo, maratonilla voit puhuu vaikka joka päivä parin tunnin puheluita. Eli laske siitä tuleeko muka Sonera One halvaksi, sanoisin että sillä puhuu itsensä äkkiä konkurssiin. Ei kannata noita minuuttimaksu-liittymiä jos kaukosuhteessa elää. KK-maksuun sisältyvät puhelut on parhaimpia kaukosuhteessa.

    Mut mä tossa, kun tuota Maratoniakaan ei enää saa, suosittelisin Radiolinjan Aina-liittymää (siis perus-ainaa) johon kytketään Favorite-palvelu, on suunnilleen kuin Maraton mut max. 5 RL-numeroa kytketään ja kk-maksuun ei sis. tekstarit toisin kuin Maratonissa jossa tekstitkin kuuluu kk-maksuun. Jokaisesta kytketystä RL-numerosta menee 5 euroo kuussa kk-maksua sen normaalin kk-maksun (3,33 euroa) päälle.

    Äänestä

tulee ACN. 4,75€:n kk-maksulla puhutte vaikka
kuinka kauan joka päivä!

Äänestä
  • Eihän ACN.llä puhu ku reilu kahdeksan kuukautta tolla 40:llä eurolla, muka halpa!

    Äänestä

Markantalon (Radiolinjan) Choice, favorite- palvelulla. Yhteen radiolinjan numeroon soittaminen maksaa 5 euroa kuukaudessa, lisäksi kuukausimaksu 3,33 euroa.

http://www.markantalo.fi/favorite.php

Äänestä

ACN Mobile Friends liittymällä puhutte 4,75 euron kk-maksulla ilman rajoituksia ja ilman minuuttimaksua, jos ehditte ottaa sen 19.4.04 mennessä.

Muut liittymät eivät tarjoa lähellekkään yhtä hyviä ehtoja, sanoivatpa anti-ACN-luuserit mitä hyvänsä.

Äänestä
  • ...acn friends liittymän ottoon!!

    Äänestä

  • minä.. kirjoitti:

    ...acn friends liittymän ottoon!!

    ACN Friensds liitymän myynti loppuu 19.4.2004 Tehdyt sopimukset ACN:lle 23.4 menessä.

    Äänestä

Eli Radiolinjan Tandem Aina yö. Maksat 3.33 15e ja saat soittaa ilta kymmenen ja aamu kahdeksan välillä toisiin radiolinjan liittymiin niin paljon kuin haluat.. muut puhelut 17 snt minuutti aina..

Äänestä
  • rajoittaa sit puhelut öiseen aikaan, ehkä parempi olis toi Favorite, siinä kun ei rajoiteta kellon aikaan sitä kk-maksuun sisältyviä puheluita. Ja jos vaan lähimmille aikoo soittaa niin toi 5 numeron rajoitus ei tunnu missään, mullakin vain 3 numeroa kytkettynä Favoriteen.

    Äänestä

Otettiin just kihlatun kanssa (joka on tällä hetkellä armeijassa) kyseiset liittymät, elokuuhun asti on ainakin melko edullista (1000min/kk, kuukausimaksu 4,9€). Kannattaa katella tajouksia..

Äänestä
  • Saunalahtelainen sitä sitten tänään tosiaan valittiin "rakkauden liittymäksi". Molemmilla mukavat 1000min/kk, joten kyllä sitä 2000 ilmaisella minuutilla elokuun loppuun asti pärjäilee.Näillä eteenpäin.

    Äänestä

  • 821 kirjoitti:

    Saunalahtelainen sitä sitten tänään tosiaan valittiin "rakkauden liittymäksi". Molemmilla mukavat 1000min/kk, joten kyllä sitä 2000 ilmaisella minuutilla elokuun loppuun asti pärjäilee.Näillä eteenpäin.

    Oikean valinnan teitte :) Kyseinen liittymä aukesi meillekin vasta eilen ja tänään oli sitten ihana höpöttää toisen kanssa ilman laskun miettimistä..

    Äänestä

Kun maan(osan) raja on välissä, puhutaan aivan toisenlaisista puhelinlaskuista. Kaukosuheesta vain tuli mieleeni...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


821 kirjoitti:

Tyttöystävä muuttaa helsinkiin ja välimatka kasvaa 150 kilometriin. Mikä olisi paras liittymävaihtoehto, kun pääasiallisesti kumpikin soittavat eniten toisilleen, ja paljon. Ennen taisi olla DNA:lla maraton-liittymä, jolla 40E kuussa sai puhua niin paljon kuin vaan jaksaa..vastaavaa nykyisin?Mikä olisi se paras vaihtoehto vain kahdenkeskeisiin puheluihin? Ehdotuksia otetaan vastaan..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu