Luin aiemmat ohjeet tältä keskustelusivuilta DC :n vaihtamisen suomeksi, mutta ei vaan toimi. Menee yli ymmärryksen. Osaisiko joku neuvoa?
Ja toinen kysymys on, että kun olen aloittanut jonkun leffan imuroimisen, niin se ei ole vielä kertaakaan tullut kokonaan. Johtuuko siitä, ettei minulla ole vielä tarpeeksi jaossa kamaa? Ja kun aloittaa uudestaan imuroimisen, niin miksi se ei jatka jo olemassa olevaa tiedostoa?
Ja toinen kysymys on, että kun olen aloittanut jonkun leffan imuroimisen, niin se ei ole vielä kertaakaan tullut kokonaan. Johtuuko siitä, ettei minulla ole vielä tarpeeksi jaossa kamaa? Ja kun aloittaa uudestaan imuroimisen, niin miksi se ei jatka jo olemassa olevaa tiedostoa?
Vastaukset 5
Vanhimmat
Lataat sen kielifilen vaikka työpöydälle ja sitten
settings---->appearance----->languagefile------->browse
------>näytät misä se file on siis vaikka työpöydällä, ja lataukset lähtee jatkumaan jos ne filet on täysin samoja, siis katso että etit täysin saman kokoista tiedostoa tilalle.
http://www.finx.org/fi-faq.php
OPETTELE ENGLANTII !!!!!!!!!!
ensin lataat sekä tarvittaessa purat/asennat sen kielitiedoston... niin että saat .xml tiedoston... sitten avaat sen dc :n ja menet: settings (eli asetukset) -> appearance ja siellä alhaalla on kohta "language file" ja siihen etit siitä "browse.." nappulasta sen .xml kielitiedoston ja kun olet sen siihen saanut niin painat ok ja boottaat dc
ja siihen toiseen kysymykseen.. syy miksi on katkennut on todennäköisesti se että käyttäjä on lähtenyt hubilta, tai itse olet vaihtanut hubia... tai sitten yhteys on katkennut eikä sillä jolta latasit ole enää slotteja vapaana... mehän sinne latausjonoon (Queue) ja klikkaa hiiren oikealla tiedostoa ja "search alternates" suomeksi varmaan jotain etsi lisää lähteitä tai jotain sinne päin...
lisäksi suosittelisin että käyt katsomassa täältä http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=108&conference=657&posting=22000000002975159 löytyviä linkkejä dc ohjeisiin
Jatkaa imurointia näin: kun sen katkennu, laitat hakusanaksi juuri sen, joka oli siinä, mitä latasit. Esim terminator, lataus katkennu, laita hakuun terminator ja sen pitäis jatkaa, jos vain jollakin on vapaana latauspaikka samalle tiedostolle. Jos ei ole, jatkaa heti kun on.
Nii miten se tulee se xml tiedosto ku mulla ei oo tullu kertaakaan. Ja toiseks ku on niitä dc lataus hommii siellä source fourgessa nii oon aina ottanu se UKMIRROR homman. Nii missä niissä tulee tuo finnish.xml