Agilityn JATKOviritys

dumpeli

Kymco Agility 50 vm 2007 (aj. 2 000km) ei kulje perusvirityksillä joten lisää neuvoja tarvittaisiin.
Vakio-osilla kulki tasaisella 47kmh mittarin mukaan. (Kuskin paino 86kg).
Sen jälkeen seuraavat viritykset: varin holkki vaihdettu rajoittamattomaan, varin rullat vaihdettu 7,5g --> 5g, cdi-boxin kierrostenrajoitus poistettu, suutin vaihdettu 80 --> 90, ilmanputsarin kaksi kuristusta avattu.

Tilanne nyt: kulkee tasaisella 55kmh mittarin mukaan, kiihtyvyys ja vääntö parani perstuntumalta jonkin verran. Kulkee siis hieman kovempaa kuin ennen, mutta viimeinen 1/4 kaasusta ei juurikaan vaikuta. En ole vielä testannut kulkeeko vakiorullilla paremmin kuin 5g:lla. Kone ei vaikuta kiertävän sen enempää kuin aiemminkaan.

Syöttö: pitäisi varmasti saada soppaa lisää joten kokeilenko esim 105 suutinta? Seosruuvin säätökin on hieman arvoitus. Miten tiedän että se on kohdallaan?
Pako: vakioputki paikallaan. En tiedä muuta kuristusta kuin putken alkukäyrään on näemmä laitettu sisäputki. Oisko pistehitseillä liimattu kiinni? Sen irroitus ilmeisesti vaurioittaa putkea joten on jäänyt tekemättä. Onko joku onnistunut tuossa?

0

275

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Pehmeää laskua

        Sinulle. Muutaman kilsan päästä. Mieheltä, joka salaa välittää.
        Ikävä
        83
        3308
      2. Nainen olet minun

        Olen ominut sinut itselleni, täysin itsekkäistä syistä. Haluan rakastella sinua nainen, toivottavasti sinäkin minua. Oli
        Ikävä
        35
        2669
      3. Sille ei voi enää mitään

        Miten kaikki meni aiemmin. Oon aivan lukossa 🔒 Tuskin uskallat enää mitää tehdä. Ehkä pitää luovuttaa vaan.
        Ikävä
        73
        2269
      4. Mukavaa päivää

        Miehelle 🖕❤️‍🔥 Kahvia ja kävelylle🌞
        Ikävä
        61
        2268
      5. Harmi jos ei enään nähdä

        Ehkä se on parempi näin kuitenkin. Ehkä jotain uutta löytyy. Uskon ja toivon että olet onnellinen. Sinussa on kaikki
        Ikävä
        51
        2191
      6. Miten suhtauisitte jos kaivattunne sanoisi, ettei hänestä ole seurusteluun

        mutta seksi, hellyys ja yhdessäolo kelpaa kyllä??
        Ikävä
        110
        2173
      7. Kunpa minä tietäisin

        Olisipa minulla tietoa, siitä oletko sinä nainen kiinnostunut minusta, miehestä joka tätäkirjoittaa, vai olenko minä aiv
        Ikävä
        20
        1939
      8. Vau miten upea nainen!

        Näytit todella tyrmäävältä. 🤩😍 En meinannut saada katsettani irti sinusta.
        Tunteet
        19
        1937
      9. En voi sanoa että toivon sinulle hyvää.

        Ei meitä ole tarkoitettu yhteen.
        Ikävä
        62
        1924
      10. Merja Kyllönen: Ero

        Joko uusi kierroksessa
        Suomussalmi
        86
        1652
      Aihe