Kymco Agility 50 vm 2007 (aj. 2 000km) ei kulje perusvirityksillä joten lisää neuvoja tarvittaisiin.
Vakio-osilla kulki tasaisella 47kmh mittarin mukaan. (Kuskin paino 86kg).
Sen jälkeen seuraavat viritykset: varin holkki vaihdettu rajoittamattomaan, varin rullat vaihdettu 7,5g --> 5g, cdi-boxin kierrostenrajoitus poistettu, suutin vaihdettu 80 --> 90, ilmanputsarin kaksi kuristusta avattu.
Tilanne nyt: kulkee tasaisella 55kmh mittarin mukaan, kiihtyvyys ja vääntö parani perstuntumalta jonkin verran. Kulkee siis hieman kovempaa kuin ennen, mutta viimeinen 1/4 kaasusta ei juurikaan vaikuta. En ole vielä testannut kulkeeko vakiorullilla paremmin kuin 5g:lla. Kone ei vaikuta kiertävän sen enempää kuin aiemminkaan.
Syöttö: pitäisi varmasti saada soppaa lisää joten kokeilenko esim 105 suutinta? Seosruuvin säätökin on hieman arvoitus. Miten tiedän että se on kohdallaan?
Pako: vakioputki paikallaan. En tiedä muuta kuristusta kuin putken alkukäyrään on näemmä laitettu sisäputki. Oisko pistehitseillä liimattu kiinni? Sen irroitus ilmeisesti vaurioittaa putkea joten on jäänyt tekemättä. Onko joku onnistunut tuossa?
Agilityn JATKOviritys
dumpeli
0
306
Luetuimmat keskustelut
- 901389
- 47771
Sinisilmäiselle tutulle miehelle
Iltaisin ikävä pahenee ja olet usein mielessä. Toivon merkitseväni sinulle paljon. On ihan hirveän vaikeaa miettiä, mit66715- 88704
- 20669
Olivia Oras
"Yle MOT:n tietojen mukaan Oras oli joutunut sairaalahoitoon helsinkiläisellä kauneusklinikalla tehdyn rasvaimun yhteyde62638Nainen ... ala olemaan miehille täysin hyödytön
Otsikossa on paras neuvo jokaiselle naiselle, jonka hän voi koskaan saada. Moni mieshän ajattelee jo nyt, että naiset o144636- 53618
- 51602
- 47591