Hei, Minusta on alkanut tuntumaan, että mieheni pettää minua. Olen huomannut sen hänen pukeutumisestaankin, kerran hiippailin kotona ja katsoin kun hän kirjoitti tekstiviestiä varmaankin jollekkin naiselle?? Miten tästä eteenpäin????
Epäilen miestäni
Epätoivoinen
61425
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Mutta pelkän tekstarin lähettämisen takia ei varmaankaan kannata hypätä volttia. Pukeutuminen..Missä tilanteessa tarkoitat sitä. Kotona, ulos mennessä vai töihin..Itse esim. Töitteni muuttumisen takia pukeudun "siistimmin" ja se on alkanu "seuraamaan" sitten kaikkialle. (Ei nyt ihan autotalliin sentään :) ) Vaikken missään tuulipuvuissa ole ennenkään kulkenut, niin esim. kaupoissa palvellaan paremmin, kun on siistit vaatteet yms. pientä. En ala selitteleen hänen puolestaan mitään, mutta omalta kohdaltani esim. Kuntoilun uudelleen aloittaminen ja pukeutumisen muuttuminen eivät johtuneet mistään naisista. Se oli olosuhteiden ja omien asenteiden muutos ja siinä kaikki.
minä aloitin tuossa pyöräilyharrastuksen, jolloin mies kysyi epäilevästi, että miksi oon yhtäkkiä kiinnostunut pyöräilystä.. :D
koita siinä sitten selittää, että noku mä haluun välillä muutaki liikuntaa, ku pelkkää kävelylenkkiä.. :D
Kaikkiahan miehet pettää vaimojaan. Niin kuin naiset pettää omiaan miehiään. Kukaan ei varmaan voi väittää vastaan.
Ei kaikki petä!Mä ainakaan en ole ikinä pettänyt miestäni ja olemme sentään olleet 20v.avoliitossa.Revi siitä!
Kysy siltä: - Onko sulla rakastajatar?
Kysy asiaa suoraan. Jos hän ei vastaa, potkaise pihalle. Ei munkaan ex-mies suostunut paljastamaan suhdettaan, ennenkuin muutimme erilleen. Minä yksin, hän rakastajansa luo.