Mistähän mahtanee johtua ritinä ja suhina Sennheiserin RS 130 langattomissa kuulokkeissa ? ottanee häiriötä jostain, tietäis vaan mistä ...kellään muulla samaa ongelmaa ? Ja mahdollisesti ratkaisua.
Sennheiser RS 130
2
963
Vastaukset
- Muumipappa_8756785
Oletko tarkistanut akut ?
- GIGO
Kuulokkeiden akut tosiaan kannattaa pitää latingissa suhinoiden kurissapitämiseksi.
Jos akut ovat kunnossa, niin sitten kannattaa huolehtia siitä että kuulokkeiden lähetimeen ääntä syötävän laitteen lähtösignaalin voimakkuus on riittävä. Jos on liian heikko, tulee kuulokkeisiin suhinaa ja kohinaa, ja parin minuutin hiljaisessa kohdassa voi lähetin mennä kokonaan pois päältä kun luulee että se ohjaava laite on sammutettu.
LIsää volyymiä siis siihe telkkariin, vahvistimeen tai muhun joka sitä lähetintä ohjaa.
Sitten tietenkin kuulokkeissa oleva vastaanottotaajuuden säätö pitää olla kohdallaan (en tiedä onko sellaista RS-130:ssa, omassa RS-120:sa ainakin on).
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja17222247Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant739450Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.297440Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?
Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua3296631Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va796291SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1805914Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot344936HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.1074591Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm974339"Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana
Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste1153780