itsetyydytys ei tunnu miltään, tuntuuko seksi?

sormittuseitunnu!

Olen 16v, tyttö ja olen yrittänyt itsetyydyttää itseäni jo jonkin aikaa. En saa orgasmia kuin suihkun alla (= letku menetelmä, vesi valuu alapäähän)

Mutta kun sormitan, tai käytän porkkanaa, ei tunnu miltään. KOROSTAN SANAA >>E I M I L T Ä Ä N

10

4939

    Vastaukset 10

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mdf j-fg d

      No itse olen poika, eli en nyt varsinaisesti mikään asiantuntija =), mutta eihän emättimessä nyt ihan hirveästi ole hermoja. Nautinto seksissä tulee mm. g-pisteen kautta, työntöjen aiheuttaessa liikettä emättimen ulkopuolella (=häpyhuulissa ja klitoriksessa), miehen hävyn osuessa klitorikseen sisääntyönnössä jne. Siis jos ja kun orgasmin yhdynnässä saat niin se tulee pääosin klitorisärsytyksen takia, ei sen takia että sisässäsi on penis tai sormi tai porkkana. Poikkeuksena g-piste, joka löytyy suuaukon sisäpuolelta, mutta mitä olen lukenut niin sen stimulointi ei ole ihan niitä helpoimpia juttuja.

      Jos emätin itsessään olisi tuntoherkkä ja täynnä hermoja niin kuin klitoris, olisi alatiesynnytys täysin mahdotonta. Klitoris on se nautintonappula, jolla kannattaa leikkiä ja emättimeen voi sitten tunkea jotain jos saa kiksejä siitä tunteesta, että sisällä on jotain. Mutta turha odottaa, että sieltä onkalosta löytyisi joku orgasmihermo, joka tuosta vaan saisi aikaan hirveän hekuman.

      • wfwfw

        Kylläpä tuli paljon paskaa yhdessä viestissä.


      • Liisa-Riitta-Anneli
        wfwfw kirjoitti:

        Kylläpä tuli paljon paskaa yhdessä viestissä.

        http://fi.wikipedia.org/wiki/Emätin

        "Emätin on putkimainen ja lihaksikas elin, joka ulottuu kohdun suulta sukupuoliaukkoon. Se on joustava, joten se venyy esimerkiksi yhdynnässä ja synnytyksessä.[2] Synnytyksen jälkeen emätin palautuu normaaliin kokoonsa. Emättimen herkin alue on ulkosuun seutu ja emättimen etuseinämässä aivan emättimen aukon lähellä sijaitseva G-piste. Suurin osa emättimestä on melko tunnotonta. On esimerkiksi mahdotonta tuntea, onko siitin sisällä kondomin kanssa tai ilman kondomia."

        Orgasmi tulee klitoriksesta. Kaikki sen tietävät.


      • ____________________
        Liisa-Riitta-Anneli kirjoitti:

        http://fi.wikipedia.org/wiki/Emätin

        "Emätin on putkimainen ja lihaksikas elin, joka ulottuu kohdun suulta sukupuoliaukkoon. Se on joustava, joten se venyy esimerkiksi yhdynnässä ja synnytyksessä.[2] Synnytyksen jälkeen emätin palautuu normaaliin kokoonsa. Emättimen herkin alue on ulkosuun seutu ja emättimen etuseinämässä aivan emättimen aukon lähellä sijaitseva G-piste. Suurin osa emättimestä on melko tunnotonta. On esimerkiksi mahdotonta tuntea, onko siitin sisällä kondomin kanssa tai ilman kondomia."

        Orgasmi tulee klitoriksesta. Kaikki sen tietävät.

        kato pornoa


      • dfghdhgfhdfghdfgh
        ____________________ kirjoitti:

        kato pornoa

        Pornossa ne ei varmaan edes oikeasti saa orgasmia, uuno, ne vaan esittää...


      • väärin
        wfwfw kirjoitti:

        Kylläpä tuli paljon paskaa yhdessä viestissä.

        Edellelisessä viestissä oli juuri sitä oikeeta asiaa.


    • omnomnom

      olen 15-vuotias, ja RAKASTAN SORMITUSTA. ennen se ei tuntunut miltään mullakaan, mutta kokeileppa kun laitat sormen tai sormet (suosittelen keskisormia ;) sisälle kämmenen sisäpuoli pillua vasten, ja sitten ala nytkyttämään suhkoht voimakkaasti vatsaa kohti AAA SE ON IHANAA. sormia kanttii vaihdella ettei puudu. voit myös jännittää lantionpohjan lihaksia niin kyllä pitäis tuntua.
      en oo koskaan kyllä saanut varsinaista orgasmia tuon emätinsormituksen kautta vaikka lähellä on ollut. yleensä sormittelen päivittäin tuohon tyyliin, eikä ole kyllä orgasmi päätavoitteena, vaikka tuntuu tosi hyvältä. saa kyllä mut kostumaan ;)

    • ssssseksi

      Moikka olen 14 vuotias tyttö ja en tajuu et miten sormitus tapahtuu minne somet pitää laittaa jne. help me!

      • Anonyymi

        moi! mäkää en osaa sormittaa tai muutenkaa itsetyydyttää. et ku yritän hinkata kädellä ja sormittaa jne. nii ei tunnu missää tai sit saattaa tulla sellai hetkellinen aalto jossa tuntuu hyvältä mut sit se katoo ja klitoris menee kipeeksi nii mitä tää siis meinaa että onks toi orgasmi ja miks se sit kestäis niin vähänaikaa??


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Puukotus Kajaanissa

      Kuka puukotti ja ketä? https://yle.fi/a/74-20247765 Vähemmän yllättäen päihteet mainittu
      Kajaani
      59
      1551
    2. Taas henkirikos

      Kuka lienee nyt asialla.
      Ilomantsi
      26
      1184
    3. 85
      1048
    4. Nyt se syksy on sitten alkanut

      Esimerkiksi tänään sataa aamusta iltaan, ja nytkin.
      Maailman menoa
      42
      857
    5. Mitä söpö

      Mies mietit?
      Ikävä
      65
      816
    6. Minä en ole koskaan

      Rakastanut ketään toista yhtä paljon kuin sinua
      Ikävä
      92
      784
    7. Humalassa autolla ajo.

      Tuhti humala hyydytti kuljettajan Suomussalmella -sammui rattiin ,uutisoi Ylä-Kainuu.
      Suomussalmi
      15
      749
    8. Tiesitkö? Jorma Uotisen EX-rakas on Helena Lindgren - Nämä ovat välit nyt: "Me ollaan..."

      Jorma Uotinen ja Helena Lindgren olivat avoliitossa v. 1982-1999. Pariskunta oli aikansa näyttävä julkkispari, missä i
      Kotimaiset julkkisjuorut
      19
      715
    9. Hyvä on sitten, jos et sitä s*ksiä halua kanssani.

      Rakastetaan vaan toisiamme, voin käydä muualla tyydyttämässä fyysisenpuolen tarpeet. Puhumalla tämäkin olisi selvinnyt.
      Ikävä
      131
      715
    10. Vähän pitää

      Kiusia ja näyttää
      Ikävä
      115
      686
    11. Suloinen ja herkkä

      Toiset huomioiva, räväkkä, yllättävä. Ei sellaisesta voi olla pitämättä.
      Rakkaus ja rakastaminen
      31
      615
    12. Jäljitelmä Birginit

      Ei jumaleisson, Jeffin vaimo kertoo et nää Hermesit olikin jäljitelmiä ja timangit labrarääsää. Anna mun kaikki kestää �
      Kotimaiset julkkisjuorut
      144
      614
    13. Hurja pako Kuhmossa

      19 vuotias kaahasi humalassa jalkakäytävälle tänään. Kuka mitä häh.
      Kuhmo
      4
      612
    14. Taidat olla

      Luovuttanut jo minun suhteeni osalta?
      Ikävä
      43
      601
    15. Minä muistan

      Minä muistan sinut nauravana. Sellaisena, joka sai tavallisenkin hetken tuntumaan vähän kevyemmältä, kuin huoneeseen ol
      Ikävä
      45
      570
    16. Mä voisin rakastua noihin tähti silmiin

      Katseesi on niin lumoava nainen💚.
      Ikävä
      19
      556
    17. Anteeksi J-mies

      Anteeksi että myötävaikutin siihen että rakastuit minuun, jota et voi koskaan saada. Viimeksi kun näimme ja katselimme t
      Ikävä
      74
      547
    18. Jos tullaan toisiamme vastaan, niin

      pitäiskö pysähtyä ja onnitella?
      Ikävä
      44
      538
    19. Hyvää yötä hurmuri

      Iltaa haaveeni! Kauniita unia😘 Jospa me vielä nähtäis ja juteltais, suukoteltais ja halittais, siliteltäis ja hyväiltä
      Ikävä
      24
      523
    20. Kenen viisautta on ollut laittaa tie väärällä murskeella pilalle

      Kenen viisautta on ollut kun Siimeksen/Kylmänpurontie pantu pilalle kun on ajettu liian karkeaa mursketta. Rengasliikke
      Hyrynsalmi
      17
      487
    Aihe