On kyllä hienoa huomata kuinka kansanedustajamme Late puhaltaa Haapamäkeä ja ennenkaikkea Haapamäen asemaa henkiin.
Kun Porin rata saadaan uudestaan käyttöön niin vain taivas on rajana.
Hienoa työtä Lauri, jatka samaan malliin.
Kun Porin rata saadaan uudestaan käyttöön niin vain taivas on rajana.
Hienoa työtä Lauri, jatka samaan malliin.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Mitä tarkoittaa kirjoituksessasi: "puhaltaa ennenkaikkea Haapamäen asemaaa henkiin" ?
Ei VR palaa enää menneeseen; nyt toimitaan nykytekniikalla.
Ryssissä aikoinaan.
Sielläkin lautturi tuli vuosien ajan joen rantaan töihin odottamaan lauttaa, jonka joku oli kauan siten varastanut, mutta uutta lauttaa ei Moskovasta vaan kuulunut. Mutta työpaikalla oltiin.
Haapamäen asema aukaistaan ja asema henkilökunta on töissä, mutta sitä junaa vaan ei kuulu......
Junien kululla ja junien määrällä ei ole mitään tekemistä sen asian kanssa onko asemarakennus auki vai ei.
Myöskään henkiläkuntaa ei junien kulku kaipaa asemalle nykytekniikalla.
Henkilöitä ja puhuu ja lupailee vaikkas mitä.hänessä on hiukkasen liikaa naismaisuutta sekä markan aikaakin jäljellä.ny pitäs uusiutua ja nokka kohti EUROOPPAAN.
puolesi?...
ainakaan kieli keskellä suuta.....:D :D
Muna-Matti pääministerinä ja silti annatte äänenne Kepu Pettää Aina -puoluelle. Ehkäpä Keuruullakin nähdään lähiaikoina parrakkaita ankkurilapsia ja burkhaan kääriytyneitä naisia runsain määrin katukuvassa kulttuuria rikastuttamassa. Eläköityminen ja muuttotappio tulevat varmasti myötävaikuttamaan asiaan.
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2010041311465160_uu.shtml
Eipä Matti Vanhanen enää kauaa halua olla pääministeri. Keski-suomen ja myös Keskustan kannalta paras mies pääministeriksi ja puolueen puheenjohtajaksi olisi Mauri Pekkarinen. Hän osaa asiat parhaiten.
Lauri Oinonen on tehnyt paljon puolustaessaan Keuruun varuskunnan olemassaoloa. Omien sanojensa mukaan, mikäli hän ei olisi ollut kansanedustaja eikä armeija olisi saanut lisää rahaa viime syksynä, yksi
varuskunta olisi jouduttu lakkauttamaan. Mikähän varuskunta silloin olisi ollut kysessä?
Sillä on melko varmaa, että ehdokkaat olisivat edelleen valmiit allekirjoittamaan Vanhasen hallitusohjelmaan sisältyvän lauseen:
”Suomi kuuluu jokaiselle asuinpaikasta, elämäntilanteesta, äidinkielestä tai etnisestä taustasta riippumatta.”