Olisiko antaa ideoita löytää sopiva ratkaisu seuraavaan pulmaan. Olen 188 cm pitkä kuski ja ajaessani tuulenpyörre osuu juuri kypärän kohdalle. Jos olen hieman kyyryssä tai korostetun pystyssä "kypärämeteliä" ei juuri ole, mutta itselleni mukavimmassa ajoasennossa humina on aika voimakas. Eli miten ohjata ilmanvirta hieman korkeammalle. Pitääkö vaihtaa pleksi touring- malliin vai löytyisikö jokin muu keino. Kokemusperäisiä vastauksia, kiitos.
honda cbf 1000 pleksi
tuiro
103013
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Itselläni oli aikanaan CBR 1000F, johon laitoin Mra:n touring pleksin, ( oli myös Kapan pleksi ja alkuperäinen ), mutta Mra oli selkeästi paras ainakin meikäläiselle ( 190 cm).
Stromilta ainakin löytyy.
Hei,
minulle jäi pyöräkaupasta HONDAn touring-pleksi, uutta vastaava. Käy ainakin Honda CBR 1000 F (SC24) vm. 89 alkaen. Ohjaa tuulta vakiopleksiä korkeammalle. Hp. 50 e. Laita puh. nro,
Olisin ainakin kiinnostunut, missäpäin, musta vai kirkas?
Pleksi on kirkas.
ed. viestistä jäi paikka puuttumaan, Kuopiossa on.
Olis, jos ei ole jo mennyt kaupaksi!
Hondan pleksi löytyy, voin myydä tarpeettomana. Tarkemmin katsottuna sen väri on savun harmaa, ei siis aivan kirkas.
Sovitaan sähköpostissa muodollisuudet... [email protected]
Jos vielä on. 045 3461301
Saitko touringin toimimaan? Minulla ei toiminut sitten millään kovassa vauhdissa, vaan ratkaisu oli matalampi ja kaarevampi pleksi.