Onko LG.n pyykinpesu koneissa laatua? Onko olemassa tyytyväisiä käyttäjiä vielä vuosien jälkeenkin?
Olen kuullut sellaisilta joilla kone ollut alle 2 vuotta että on ainakin hiljainen.
Mutta kestääkö miten pitkään?
Olen kuullut sellaisilta joilla kone ollut alle 2 vuotta että on ainakin hiljainen.
Mutta kestääkö miten pitkään?
Vastaukset 4
Vanhimmat
Puhdista nukkasihti säännöllisesti.Pelittää minkä pelittää!!!
se kesti 4 vuotta jolloin pamahti laakerit. 2v tästä elektroniikka. moottorissa vielä vuoden sertifiointi voimassa mutta moottori ei varmaan hajoaisi ikinä.
laakerit on vaihdettu kahteen kertaan viiden vuoden aikana. Viimeisellä kerralla myyjäliike kieltäytyi vielä maksamasta laakerin vaihtoa, vaikka meillä oli voimassa oleva jatkoturvatakuu. No emme ottaneet konetta viallisena vastaan, joten huoltoliike sen korjauksen vissiin maksoi. Olisi muuten joutunut maksamaan 300€
Meillä hajosi moottori 2 viikon käytön jälkeen. Se vaihdettiin nurisematta uuteen. (Tosin oma soppansa saada pesuainetahmeat pyykit koneesta ulos ja sitten nyrkkipyykätä puhtaiksi...) 3kk sen jälkeen hajosi kaikki elektroniikka - sekin vaihdettiin. Muita ongelmia sen jälkeen (mm. iskarit) sen verran paljon, että hermot meni ja nyt kylppärissä on pari vuotta toiminut Miele - kuin junan vessa.
Btw. meidän talouteen ei tule enää ikinä yhtään LG:tä.