tämä alanyan palsta on ainoa täällä jossa porukka on täpinöissään kertomassa varauksestaan siihen vuoden kohokohtaan, viikon kahden halpis lomaa turkissa hotelleistä päätellen porukka reissaa 1-2 saman matkatoimiston kautta.
ei mihinkään muuhun kohteeseen matkustavien joukossa ole näin tärkeää että saa täällä ananyymisti ylpeänä mainostaa että vuoden kohokohta halpalentoyhtiöllä halpismatkatoimiston reissu yhteen masentavimmistä paikoista alanyaan on varattu.
ei mihinkään muuhun kohteeseen matkustavien joukossa ole näin tärkeää että saa täällä ananyymisti ylpeänä mainostaa että vuoden kohokohta halpalentoyhtiöllä halpismatkatoimiston reissu yhteen masentavimmistä paikoista alanyaan on varattu.
Vastaukset 5
Vanhimmat
..nimittäin mistä noita "älykköjä" sikiää?! :D
Sanonpa vaan, että Finnmatkat, Aurinkomatkat, Tjäre - eivät ole halpismatkatoimistoja. Finnair ei ole halpislentoyhtiö, jos et tiennyt. Tui Fly ja Thomas Cook sen sijaan ovat hieman edukkaampia (joskus) mutta eivät nekään halpiskategoriaan mene. Sitä paitsi, mitä väliä onko halpa vai kallis? Jos ostaa halpaa, jää rahaa muuhunkin, jos ostaa kallista, saa vain sen yhden asian. Jos ostaa halpaa, ei aina ole köyhä - ja mitä sitten jos on?! Anna kaikille mahdollisuus olla oma itsensä, myös minä annan sinulle mahdollisuuden olla pönttö ja kirjoitella tänne mitä sattuu. Lisäksi loma on sitä miksi sen itse tekee, jos olet hengannut vain altaalla ja paikallisessa kuppilassa koko loman, tottakai se masentaa?! :D toivon Sinulle parempia tulevia reissuja!
Vaihda ihmeessa jollekin eliittikohteen palstalle :) Ei tarvitse saada sydäriä muiden ihmisten matkoja murehtiessa. Kalliit matkat eivät näköjään takaa mitään sivistystasoa, jos itsesi meinaan luet itsesi ekslusiiviseksi räätälöityjen matkojen harrastajaksi.
Minkähän takia "Täpinöissään" -nimimerkki roikkuu tällä palstalla lukemassa toisten viestejä ja sen lisäksi vielä haukkuu muita. Mistäs luulisit Alanya-palstalla kirjoitettavan ellei Alanyasta ja esim. sen hotelleista, baareista, ravintoloista, yms. Menehän kuule itsees ja katso peiliin. Ei ole muiden syy jos sinulla ei ole varaa matkustaa edes halpalennolla, joten älä tule näille palstoille kiukuttelemaan.
Olisko aika vähän löysätä pipoa. Eihän viestin aloittaja ole ketään haukkuna, sano ainoastaan oman mielipiteensä Pitääkö joka asiasta vetää herneet nenään ja ruveta kiukuttelemaan .
no ei noi kyl mitään "halppis"yhtiöitä oo...toki on niissäkin aina se edullisempi vaihtoehto aina....ja minä aina yleensä valitsen sen... ja kertaakaan ei ole sattunut mitään huonoa hotellia mulle on meinaa aivan sama millanen hotelli on en vietä lomaani 4 seinän sisällä! niin ja sulle tiedoks vaikka ostat kalliin matkan se ei aina tarkoita että kaikki ois silti "täydellistä"voi mennä myös aivan pieleen...kato raha ei aina merkkaa kaikkee...aneki joilleikkin (joo toki rahalla saa mut ei aina niin hyvää). matkustasit sinäkin kerranki kyseiseen paikkaan etkä täällä roikkus aina lukemas toisten kirjotuskia ja sitten morkkaamassa niitä...KATEELLISIA LÖYTYY