Saan kuulla koulussa joka päivä jotain mun ulkonäöstä, tiiän että oon ruma, mutta ärsyttää niin perkeleesti, eli mitä tapahtuis, kun se ens kerralla sanoo jotain, niin löisin sitä nyrkillä pari kertaa. Oon siis 15v, ja saman ikänen on se pelleki.
Mitä tästä voi saada?
Mietteliäs-.-.
3
636
Vastaukset
- Mietteliäs.-.-
Kiinnostais vain tietää, en siis ole tekemässä mitään, mietin tässä..
- En kannusta
Tyyppi menee itkeen opettajille, joudut puhutteluun reksin kansliaan ja saat mahdollisesti jälki-istuntoa. En usko, että poliisijuttu tulee. Kyllähän koulussa tulee tappeluita aika usein.
En kuitenkaan missään tapauksessa suosittele.- nakertajas4
Jos on ehdollinen päällä törkyratista (yli vuos sitten tapahtunut) ja syyllistyisi pahoinpitelyyn, niin mikä olisi tuomio? Joutuisiko linnaan? Ei aiempaa rikostaustaa pahoinpitelyistä eikä muustakaan?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä aiot tehdä uudenvuoden aattona
Mitä olet suunnitellut tekeväsi uudenvuoden aattona ja aiotko ensi vuonna tehdä jotain muutoksia tai uudenvuoden lupauks1963999Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa
On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t562827Väestönsiirtoa itään?
Ano "the Russo" Turtiainen sai poliittisen turvapaikan Venäjältä. Pian lähtee varmaan Nazima Nuzima ja Kiljusen väki per881413Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä
Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu181276Ikävä sinua..
Kauan on aikaa kulunut ja asioita tapahtunut. Mutta sinä M-ies olet edelleen vain mielessäni. En tiedä loinko sinusta va101229Lindtmanin pääministeriys lähenee päivä päivältä
Suomen kansan kissanpäivät alkavat siitä hetkestä, kun presidentti Stubb on tehnyt nimityksen. Ainoastaan ylin tulodesi71043Vuoden luetuimmat: Mikä on Pelle Miljoonan taiteilijaeläkkeen suuruus?
Pelle Miljoonan eläkkeen suuruus kiinnosti lukijoita tänä vuonna. Artikkeli on Suomi24 Viihteen luetuimpia juttuja v. 20221032- 46984
Riikka Purra sanoo, että sietokykyni vittumaisiin ihmisiin alkaa olla lopussa.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/be8f784d-fa24-44d6-b59a-b9b83b629b28 Riikka Purra sanoo medialle suorat sanat vitt228944- 49936