Virago 535 "tukkoisuus"

Jusus.Christ

Sain lainaan kyseisen pyörän ja se tuntuu todella tehottomalta. Muistelisin että jopa kevarini oli pirteämpi kuin tämä kapistus.

Kaasua kun vääntää niin se pitää tehdä todella hitaasti tai kone sanoo vaan booo. Ymmärrän sen ettei tämä ole mikään muoviluoti mutta luulisi tällä edes polkupyörän jättävän.

Kun kierrokset on saanut kerättyä edes jotenkuten niin kun vaihtaa isommalle niin sama homma. Paikaltaan jos lähtee kiihdyttämään niin kytkimen kanssa saa ehkä hieman pirteämmän lähdön mutta tällä jää ihan jalkoihin eikä pikatiellä uskalla edes ajatella ohittavansa autoa joka liikkuu yli 60 vauhtia.

Tulpat ? Bensa seoksen säätö ? Vai mikä avuksi ?

2

516

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tietävinään

      Sulla saattaa olla 25kw kurkut asennettuna. Toinen vaihtoehto on ilmasuodin. Katso onko suodattimen sisällä muoviputki joka yltää lähes pohjalle. Tämä kuristaa ilman saantia ja "mopo" ei mene mihinkään.

    • kortti 70-luvulla

      Ostin Virago 535:n ja ei kulkenut juurikaan yli 100 km/h. Kaasarissa oli joku luisti irronnu kalvosta ja se kun laitettiin paikalleen niin kylläpä pyörä muuttui. Lähtee kuin hauki rannasta ja mulla ei pää kestäny koittaa ku 160 km/h saakka vauhtia. Tehoja on 34 kw.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Marja sulkee liikkeen

      Nyt lähtee kylän ainoa kello ja kultaliike ja kenkäkauppa
      Oulainen
      28
      5410
    2. Pääsiäisen terveiset kaivatullesi

      kaivatullesi tähän alas 💕💕
      Ikävä
      162
      1860
    3. Olen rakastunut sinuun mies edelleen

      Meidän yhteys on jossain ihan muualla kuin netissä, muistetaan se. Kaunista päivää sinulle 😍
      Ikävä
      157
      1515
    4. Sun ajatttelu tuo vaan julmuutta mut kukaan muu nainen ei voi korvaa sua

      Mut sun ajattelu saa mut itsetuhoseks ja uhmaan lakiakin😭😭💀 Se väärinymmärryksen määrä on käsittämätöntä. Helpottais
      Ikävä
      14
      1314
    5. Kyläyhdistyksen tuho, kiitos sääntöukon

      Hyrynsalmen kyläyhdistyksen yleinen keskustelutilaisuus ja ylimääräinen kokous alkoi hyvin. Siellähän keskusteltiin oike
      Hyrynsalmi
      23
      1185
    6. Oletko loukannut

      Oletko loukannut tarkoituksella kaivattuasi?
      Ikävä
      94
      1125
    7. En vittujakaan enää välitä sinusta nainen

      Toivottavasti en näe sinua enää koskaan. Jos näen, niin en ole näkevinäni. Et merkitse minulle enää mitään.
      Ikävä
      71
      1088
    8. viekää miehet naiset kunnon treffeille

      Ja käyttäytykää hyvin. Niin tehdään vaikutus. Miehen kuuluu tarjota naiselle.
      Ikävä
      210
      1033
    9. Yh:n pihalla aina eri auto

      Ompa jännä seurata ohiajaessa, että millainen auto on nyt erään yksinhuoltajan pihassa. Näyttääpä siellä taaskin olevan
      Suomussalmi
      40
      946
    10. Milloin se sitten

      On? Se oikea hetki kun kerrot sille naiselle mitä tunnet häntä kohtaan?
      Ikävä
      38
      885
    Aihe